Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x

Pomysły oznaczone tagiem Avocado.

  • -1

Karta NFC w pakiecie Avocado

Wysłany 16.11.2011 do Karty do konta przez nyczaj100

W związku z wprowadzeniem specjalnego pakietu Avocado pla klientów Plusa http://blog.bzwbk.pl/2011/11/avocado-%e2%80%93-specjalne-konto-dla-klientow-sieci-plus proponuję by oprócz standardowej karty payWave była dostępna karta NFC. W przypadku kart NFC Visa payWave istnieją dwie możliwości ich implementacji:
1. Karta NFC na specjalnej karcie SIM. To rozwiązanie BZ WBK i Plus już testował http://bit.ly/tYzEqC, http://bit.ly/vhzI5l, http://bit.ly/uy1gcJ. Obecnie skończył pilotaż z Orange, także z uzyciem Avili NFC lecz w systemie PayPass. Wadą tego rozwiązania jest to, ze telefon musi mieć chip NFC.
2. W związku z wadą pierwszego rozwiązania Visa promuje nośnik NFC na specjalnej karcie microSD, dzięki czemu prawie każdy smartfon może zyskać funkcjonalność NFC http://bit.ly/sJrzE2. Są też obudowy do iPhone 3 i 4 (jego producent nie planuje wbudowania chipa NFC). Teoretycznie w tej formie może być dostępny także nośnik NFC, jednak mówi się, że karty SD NFC promuje głównie Visa.

Wydaje mi się, że dopiero z kartą i aplikacją NFC pakiet Avocado będzie pełnowartościowy. W końcu jest on powiązany z operatorem komórkowym i co za tym idzie z telefonem. No i nie zapominajmy, że w kontekście testów z Plusem i pilotażu w Orange NFC nie jest dla BZ WBK nowością. Śmiem wręcz twierdzić, że BZ WBK jest w tej dziedzinie pionierem.

PS
Co w kontekście Avocado planuje BZ WBK w kwestii współpracy z pozostałymi operatorami komórkowymi? Zapewne najbliższa rozwinięcia jest współpraca z Orange w związku z pilotem PayPass.

dyskusja (0)

  • 0

Zakładanie konta Avocado - sprawdzanie czy klient ma juz umowę z BZ WBK

Wysłany 16.11.2011 do Oddziały przez nyczaj100

Jak wygląda kwestia skorzystania z brandowanej oferty Avocado przez dotychczasowych klientów BZ WBK. Drugiego konta przecież nie ma sensu mieć, a poza tym nie można mieć dwóch umów o bankowość elektroniczną. Moim zdaniem każdy potencjalny klient powinien być sprawdzany pod kątem posiadania usług BZ WBK i jeśli je ma to powinien mieć możliwość dodania konta Avocado do swojej umowy lub zastąpienia dotychczasowego konta kontem Avocado. Oczywiście salony Plusa (bo w nich będzie można zakładać rachunek Avocado) muszą mieć możliwość połączenia z BZ WBK i sprawdzenia, czy klient zakładający rachunek Avocado ma już produkty BZ WBK, czy też nie ma żadnych produktów BZ WBK. To samo dotyczy wnioskowania o pakiet Avocado przez internet podczas zamawiania oferty Plusa przez internet (taka możliwość zapewne za jakiś czas się pojawi). Doprecyzowania wymaga też kwestia, czy w salonach Plusa w których będzie można założyć pakiet Avocado będą materiały promocyjne BZ WBK.

Na koniec dodam, że pomysł nieprzypadkowo wylądował w kategorii Oddziały, bo od momentu startu oferty Avocado salony Plusa stały się swego rodzaju mikrooddziałami BZ WBK, w których można założyć rachunek bankowy).

dyskusja (4)

  • 1

Pakiet Avocado - karta od ręki jak w Tesco, Aliorze lub Polbanku EFG

Wysłany 16.11.2011 do Oddziały przez nyczaj100

Nie zaszkodziłoby, gdyby przy okazji pakietu Avocado BZ WBK wypróbował wydawanie niespersonalizowanych kart debetowych od ręki, tak jak to robi Meritum Bank w Tesco, Alior Bank i już od kilku lat Polbank EFG (podobno Polbank ma w oddziałach embosery i może na miejscu personalizować karty). Wyglądałoby to tak, że w salonie Plusa byłby pakiet zaplombowanych niepersonalizowanych kart debetowych i podczas otwierania pakietu Avocado taka karta byłaby aktywowana a klient od razu dostawałby także numer PIN. Taką opcję można byłoby także wprowadzić w oddziałach dzięki czemu dałoby się zaoszczędzić na opłatach pocztowych (no chyba, że komuś bardzo zależy na imieniu i nazwisku na karcie).

dyskusja (0)

  • -4

Pakiet Avocado - zastrzeganie dokumentów w salonach Plusa

Wysłany 16.11.2011 do Oddziały przez nyczaj100

Skoro w salonach Plusa można będzie założyć rachunek w BZ WBK (pakiet Avocado) pociąga to za sobą także konieczność umożliwienia zastrzegania skradzionych lub zgubionych dokumentów w salonach Plusa. Od momentu startu oferty Avocado salony Plusa zyskały obsługę usług finansowych BZ WBK (zapewne ograniczonych do pakietu Avocado).

dyskusja (0)

  • -4

Pakiet Avocado - odnajdywanie bankomatów w salonach Plusa

Wysłany 16.11.2011 do Oddziały przez nyczaj100

W związku z ofertą Avocado nie zaszkodziłoby, gdyby w salonie Plusa można było znaleźć bankomat BZ WBK. Warto nawet zastanowić się nad opcją wpłaty i wypłaty na konto Avocado (w salonie Plusa jest przecież kasa do opłacania rachunków). Tym sposobem salon Plusa stopniowo stałby się prawie oddziałem BZ WBK. Prawie, bo zapewne obsługiwałby jedynie pakiet Avocado.

dyskusja (1)

  • -1

BZ WBK24 mobile wersja Avocado w "Serwisach mobilnych BZ WBK"

Wysłany 11.12.2011 do Serwisy internetowe przez DVilla

Dodanie do serwisu http://mobile.bzwbk.pl/aplikacje-bzwbk24/aplikacja-bzwbk24.html informacji/linku o aplikacji BZ WBK24 mobile dla Avocado

dyskusja (1)

  • 1

Nowy system kart prepaid - brak powrotu do listy kart Pomysł z obrazkiem

Wysłany 03.01.2012 do Karty prepaid przez nyczaj100

W nowym systemie kart prepaid https://www.centrum24.pl/prepaidavocado/index?index=1491 (jak się okazuje nie tylko kart do przelewów SMS) w oknie szczegółów karty brakuje przycisku powrotu do listy kart (można wrócić do listy klikając na Portfel24 na szarej belce). Przycisk powrotu mógłby się znaleźć u dołu ekranu szczegółów karty, co zaproponowałem na zrzucie ekranu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cbdc10bbf3d21cab.html.

dyskusja (2)

  • 0

Avocado - symulacja promocji "50 na konto" nie działa jak należy. Pomysł z obrazkiem

Wysłany 02.11.2012 do Konta osobiste przez aktywna_na_tak

Zgodnie z regulaminem przez 6 miesięcy osoba zakładająca pakiet avocado (konto w bzwbk avocado i mająca umowę z Plusem) ma zagwarantowany zwrot połowy kwoty abonamentu gdy spełni 1000 zl wpływu na konto, ma aktywną kartę debetową avocado (najważniejsze warunki) - JAK CZYTAM NIE MA MOWY ILE NALEŻY WYDAWAĆ KARTĄ BY PROMOCJA OBOWIĄZYWAŁA - dlatego muszę stwierdzić że symulacja na stronie http://www.m-avocado.pl/oszczednosci-w-sieci-plus-50 pokazuje że przy wydatkach poniżej 1000 zł promocja nie dotyczy - nie ma żadnych oszczędności, zwrotu połowy kwoty abonamentu (patrz pierwsze zdjęcie)

Gdy wybierze się np promocję "bonus z karty" zamieszczony symulator pokazuje już prawidłowo, 2% zwrotu od każdej kwoty wydanej - patrz zdjęcie z symulacji poniżej 1000 zł.

Poprawić symulator dla promocji "50 na konto"

dyskusja (4)

  • -1

W spisie kont - konto avocado (z pakitem avocado).

Wysłany 02.11.2012 do Konta osobiste przez aktywna_na_tak

Konto z pakietem avocado to konto w pełni gwarantowane, prowadzone przez BZWBK a Plus gwarantuje klientom dodatkowe promocje zwroty kwot abonamentu, czy jego obniżenie. Obecnie Avocado ma swój serwis i z jego poziomu następuje logowanie do konta (co prawda przy logowaniu mamy już gwarancję BZWBK bezpieczeństwa, ale na pierwsze jak się wchodzi na stronę http://www.m-avocado.pl - szata graficzna niczym nie przypomina i nie nawiązuje do strony BZWBK, co sprawia że pewne osoby "nazwijmy np tradycjonaliści" uznają, że konto to nie jest prowadzone przez BZWBK). Nawet jeżeli konto Avocado widoczne jest przez stronę BZWBK z poziomu oddzielnego serwisu "inne serwisy" to uważam, że informacja o tym pakiecie i koncie powinna być bardzie dostępna dla klientów, np także w SPISIE KONT - KONTO AVOCADO a wtedy te mniej ufne osoby były by pewniejsze że rzeczywiście pakiet avocado jest gwarantowany i prowadzony przez BZWBK.

Uzasadnienie - moja znajoma ma Plusa parę lat, a dopiero parę dni temu dowiedziała się w Plusie o pakiecie avocado - szkoda, że nie dowiedziała się o tym z BZWBK a konto w banku ma też od dawna - okazało się, że przegląda najistotniejsze zakładki - konta, oszczędności a inne serwisy ją nie interesowały.

status: wdrożony (28.12.2012)

dyskusja (5)