Mam taki problem, przebywając ostatnio na urlopie za granicą, starałem się jak najwięcej transakcji płacić za pomocą karty kredytowej, problem się pojawił po powrocie do domu, kiedy pomiędzy szeregiem transakcji płatności kartą miałem również opłaty za przewalutowanie, bądź tu mądry i dopasuj które przewalutowanie dotyczy się której płatności.
Zapłaciłem kilka rachunków znajomym który byli wraz ze mną na urlopie, chcąc ich poinformować ile kasy mają mi oddać nie byłem w stanie dopasować które przewalutowanie dotyczy której transakcji.
Czy nie dało by się zrobić tak żeby w uwagach o przewalutowaniu była informacja której transakcji to dokrzyczy.
Ewentualnie żeby koszt przewalutowania był doliczany do transakcji, a tylko u uwagach tej transakcji była informacja o jej wysokości pomniejszona o koszt przewalutowania.

Marcin
marcin-karpinski 11.08.2017

Komentarze

cazz
cazz
12.08.2017

Pomysł nie głupi, swego czasu miałem podobny problem, gdzie podczas podróży służbowej używałem prywatnej karty. Przy kilkunastu transakcjach nie byłem w stanie rozróżnić osobistych i służbowych wydatków, a przy rozliczaniu służbowych z kolei miałem problem z dopasowaniem która opłata byla do której transakcji.


Krzysztof
gbr
14.08.2017

Faktycznie, trudno się połapać w takiej sytuacji, zbadamy ten temat.


Paweł
reklamowka
14.08.2017

@marcin-karpinski sprawdź jaki ile procent wynosi prowizja (chyba 2,8%) i dojdziesz, która jest która transakcja


MAREK
mcumberpl
16.08.2017

Transakcja ma (wydaje mi się) własny identyfikator. Gdyby podawano go przy naliczeniu prowizji byłoby łatwiej wg mnie.


Marcin
marcin-karpinski
21.08.2017

@reklamowka to jest jakieś rozwiązanie, choć nie do końca mnie satysfakcjonuję ;) wymaga to wykonywania dodatkowych obliczeń, w dobie lotów w kosmos to chyba nie do końca tak to powinno wyglądać ;) @gbr to czekam na info...