Oceń obrazek na stronie do logowania - token obrazkowy, pojawiający się przy logowaniu do nowego serwisu BZWBK24, który każdy użytkownik może ustawić jako dodatkowe zabezpieczenie.
admin2
admin2 02.11.2009

Komentarze

18_nano
adaniu
02.11.2009

Uważam iż takie rozwiązanie jest bardzo dobre. Wczoraj oglądałem wiadomości i słyszałem że Polska jest w czołówce banków z najlepszymi zabezpieczeniami internet24. Uważam, iż wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń jest bardzo dobre bo przecież chodzi o zabezpieczenie naszych pieniędzy- oby tak dalej. Kreatywność w BZ WBK jest na najwyższym poziomie więc chyba nie trzeba się martwić o swoje pieniądze ;) OBY TAK DALEJ ;)


Grazynka
Grazynka
02.11.2009

Bardzo podoba mi się możliwość wprowadzania obrazka na stronie logowania. Uważam jednak, że możliwość wklejenia własnej fotografii bardziej by utożsamiała właściciela ze swoim kontem.


SSSsss
SSSsss
02.11.2009

Trudno mi ocenić czy, i w jakim stopniu, obrazek poprawia bezpieczeństwo korzystania z konta przez internet. Trzeba jednak przyznać, że dzięki obrazkowi logowanie staje się bardziej spersonalizowane... Takie... bardziej ciepłe. PS. Poproszę o więcej obrazków z kotami ;)


Pawe%c5%82__nyczaj__zdj%c4%99cie_2016_w_okularach__avatar
nyczaj100
02.11.2009

Obrazek na stronie logowania uważam za bardzo dobre zabezpieczenie, zwłaszcza dla osób nie posiadających tokena ani nie chcacych dodatkowo potwierdzac logowania sms kodem (np. z powodu niskiego limitu bezpłatnych sms kodów - 5 miesięcznie). Uważam jednak, że sam obrazek powinien być większy. Teraz jest dość mały, choć da się go rozpoznać.


dymek
dymek
02.11.2009

W mojej ocenie powinien być jeden sposób logowania zaproponowany przez Bank - ale bezpieczny. Mnożenie funkcji bezpieczeństwa po stronie klienta jest jak dla mnie utrudnieniem jego funkcjonowania. Poza tym dla mnie nowy wygląd jest już za bardzo skomplikowany i "cukierkowy". Dodawanie nowych pól czy czegoś w tym rodzaju zaciemnia tylko stronę. Stara wersja jest dla mnie lepsza. I tylko na nią się loguję. Moim zdaniem czym więcej zmian tym bardziej zniechęcamy klienta. Klient banku w mojej ocenie nie lubi zmian szyldu, a takim szyldem jest właśnie strona internetowa. Czym wiecej zmian tym klient czuje się bardziej zaniepokojony że coś jest nie tak lub czy wszystko robi tak jak powinien. Co innego zmiana funkcjonalności ta powinna być sukcesywnie wprowadzana ale w starej szafie graficznej. I myślę że jest to wykonalne.


kefas2
kefas2
02.11.2009

Moim zdaniem pomysł z obrazkiem jest strzałem w dziesiątkę. Jest on nie tylko miłym dla oka dodatkiem na stronie do logowanie, ale przede wszystkim w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo. Przy kolejnych logowaniach będziemy przyzwyczajani do obrazka, aby w przypadku ew. wejścia na odpowiednio spreparowaną stronę nasze oko wychwyciło brak zabezpieczenia, które będziemy już wtedy dobrze znali. Pomysł zdawałoby się prosty, ale za to jaki skuteczny.


26_nano
mai777
02.11.2009

Ciekawa funkcjonalność, tak naprawdę nie miałem pojęcia że istnieje, dowiedziałem się o niej z konkursu. Natychmiast ustawiłem sobie obrazek, szkoda tylko że nie można wgrywać własnych obrazków :(


eein
eein
02.11.2009

bardzo dobry pomysl za kazdym razem kiedy korzystam z banku przez internet staram sie to robic jak najszybciej z obaw przed nieproszonymi hackerami na koncie a to kolejne zabezpieczenie dodaje wiary w bezpieczenstwo internetowych uslug bankowych:D


sikronis
sikronis
02.11.2009

Bardzo dobry pomysł! Co prawda nigdy nie otwieram linków w mailach od BZWBK ;), więc nie miałem okazji sprawdzić czy wtedy również pojawi się obrazek. Wydaje mi się to dobrym zabezpieczeniem przed jakąś zaskoczką. Złodzieje nie śpią! Właściwie mógłby być trochę większy i lepiej widoczny :)


27_nano
fysia
02.11.2009

Myślę że te dodatkowe zabezpieczenie to strzał w dziesiątkę czasami zdarza mi się logować na innych komputerach na których nie mam pewności co do "obcych" dlatego takie dodatkowe zabezpieczenie to super pomysł a po za tym to ja sobie sama wybieram je i nikt mi z góry nie narzuca :)Zaraz się zabiorę do ustawienia tej funkcji.


08_nano
Iwonitta4
02.11.2009

...na początku było hasło...ale hasło i login ma już każdy "szanujący się" bank z dostępem internetowym. Teraz czas na personalizację przez wizualizację! :) wspaniały pomysł. Każdy wybiera co mu się podoba-niedługo wychodzę za mąż więc obrączki mi stale o tym przypominają. A moja siostra ma "złotą rybkę" (w nadziei że kiedyś wchodząc na swoje konto zdarzy się cud i zobaczy tam kwotę sto razy większą niż faktycznie jest ;) )...a tak serio to fajna rzecz ten obrazek. przydałoby się dodawanie swojego zdjęcia (jeśli to oczywiście technicznie możliwe do spełnienia przez bank).


09_nano
machna
02.11.2009

Wspaniały pomysł góre bierze atrakcyjnośc, bo ustawiamy sobie to co chcemy widzieć (szkoda tylko że nie mozna ustawic zdjecia) a ponad to dodatkowe zabezpieczenie chroniące nasze majątki przed niechcianymi "towarzyszami":-)


Aknod
Aknod
02.11.2009

Proste rozwiązania są najlepsze! Zamiast tłumaczenia klientowi jak i gdzie sprawdzić, czy połączenie z bankiem jest realizowane za pomocą protokołu szyfrowanego, zamiast sprawdzania co do literki adresu strony banku, zamiast szukania i sprawdzania ważności certyfikatu – rzut okiem czy zgadza się obrazek przy NIKu. Proste i skuteczne.


23_nano
thorge21
03.11.2009

Pomysł trafny zwiększający bezpieczeństwo no i dodatkowa personalizacja użytkownika. Szkoda, że nie ma możliwości wstawiania własnych obrazków. Miło by było również, aby obrazek ten pojawiał się jako fawiikona (oczywiście kwestia ograniczeń parametrów obrazka musi być narzucona przez bank).


Portret2n
mick
03.11.2009

- puk puk (adres banku) - kto tam? - to ja (NIK) - a to ty (obrazek.jpg).. - tak to ja ..dobry obrazek = dobry adres.. (PIN) - zapraszam Ciekawy pomysł, pozwala szybko ocenić czy jesteśmy we właściwym miejscu, jest na wierzchu i trudno go nie zauważyć. Ale jak zawsze jest ale, tu tym ale jest 1/72 szansy, że oszust trafi na właściwy obrazek - czemu więc nie ma możliwości przesłania własnego obrazka? I czemu można skopiować linka do obrazka?


kazblank
kazblank
03.11.2009

Ze względu na coraz częstsze przypadki fishing'u, pomysł z dodatkowym obrazkiem bardzo mi się spodobał. Dodałbym jednak możliwość załadowania własnego obrazka, np. zdjęcia żony. W ten sposób zabezpieczenie stanie się skuteczniejsze – internetowemu złodziejowi trudniej będzie znaleźć takie zdjęcie, a w przypadku gotowych obrazków ma pewną szansę. Z drugiej strony logowanie do banku będzie mi się przyjemnie kojarzyć – za każdym razem, gdy otworzę stronę banku, zobaczę tam moja ukochaną osobę.


daVIDek
daVIDek
03.11.2009

Obrazek na stronie logowania jest dobrą opcją uwierzytelniania. Gdy NIK-a wpiszemy i dalej klikniemy, ewentualny brak obrazka nas utwierdzi że coś tu jednak śmierdzi. Wtedy PIN-u nie podamy no i oszust wykiwany. Bank nam wprowadził słuszną metodę i podyktował ochrony modę. Obrazek miły, w dodatku działa-tak żeby kaska z kont nie znikała. Darujmy jednak zdjęć własnych wgrywanie to nie "nasza klasa" Panowie i Panie... TO NIE JEST PRZECIEŻ GŁÓWNE ZABEZPIECZENIE oferowane przez BZWBK24, tylko dodatek sprawiający że śpię jeszcze spokojniej. Uważam że należą się oklaski chociażby za to że bank nie "siedzi z założonymi rękoma-czekając na oklaski za to co do tej pory zrobił" tylko wciąż główkuje, stara się, ulepsza. Proponuje coś i organizuje dyskusję na ten temat szanując tym samym nasze zdanie. To co zaproponował teraz jest dla mnie połączeniem nowoczesnego wyglądu, wygody i bezpieczeństwa.


Maggigi
Maggigi
03.11.2009

Pomysł z obrazkiem bardzo misię podoba, zreszta jak wszystko w nowym serwisie. Uważam, że wszystko, co poprawia bezpieczeństwo jest słuszne, a wtym przypadku jeszcze miłe dla oka.


millennka
millennka
03.11.2009

Świetny pomysł. Ograniczy niebezpieczeństwa jakie niosą za sobą fałszywe strony do logowania! Szybko się przyzwyczaimy do obrazka. I bez niego już nie będziemy się logować a tym samym nasze pieniążki będą bezpieczne!


24_nano
GIGIamigos
03.11.2009

Logowanie z tokenem obrazkowym to super pomysł jest, dla mnie i innych użytkowników to wybór the best! Dzięki temu bezpiecznie logujesz się na konto swe i wybierasz swój ulubiony obrazek, co cieszy lico Twe! Niech schowają się do swoich norek źli hakerzy, bo z BZWBK każdy w bezpieczeństwo wierzy.


07_nano
rubikmaster
03.11.2009

Witam, tak czytam i czytam i stwierdzam, że jak Wy chwalicie to ja sobie pomarudzę. Zabezpieczenie wizyty dodatkowym obrazkiem – super pomysł ! Wykonanie pomysłu - gorzej :( Słabiutka galeria, nic co przykułoby moją uwagę, pomysł na obrazki jako pomniejszone zdjęcia całkowicie nietrafiony. Obrazek o wiele lepiej by się prezentował w powiększeniu (dwukrotnym) ale po lewej stronie poniżej napisu "Wpisz pin" na linii prostej pomiędzy "English" i "Jak zacząć". Najważniejsze (!) to zbyt mała powierzchnia obrazka w stosunku do jego treści. Wystarczyłby jakiś szczegół. Np. moja biedronka... dla mojej mamy niezauważalna i przy mojej rozdzielczości też nie wiele się dla mnie wyróżnia. Czy nie mogłaby być sama biedronka o wielkości całego obrazka, tak jak awatar np.? Byłoby to widoczne i rzeczywiście zwracało uwagę. ps. recenzja 900 znaków... to naprawdę irytujące …


mimika2
mimika2
03.11.2009

Zgadzam się z większością głosów ... że pomysł bardzo trafiony. Przede wszystkim - co bardzo istotne - to dodatkowe zabezpieczenie, ale też to taki miły, sympatyczny akcent :-)


03_nano
aivlis
03.11.2009

Uważam, że taki obrazek to świetny pomysł, zwłaszcza dla ludzi młodych i głodnych nowości i kolorowych rozwiązań. Sama z doświadczenia wiem, że to co ładne, kolorowe, przyciągające wzrok jest miłym uzupełnieniem naszych obowiązków, a jak wiadomo przykro czasem robić przelewy z własnego konta...w końcu gromadzimy tam nasze oszczędności, ciężko zarobione pieniądze, szczególnie w życiu studenta. Co więcej, taki obrazek jest świetnym zabezpieczeniem, ponieważ wpada w oko i będzie łatwo zidentyfikować fałszywe strony. Fajne jest to, że rozwiązania funkcjonalne nie zawsze muszą być nudne, ale również wprowadzać element rozrywkowy do naszego już i tak szarego jesiennego życia.


06_nano
roman74
03.11.2009

Token obrazkowy - cóż; jest to w końcu odpowiedź na moje dylematy. Czy aby na pewno jestem na autoryzowanej stronie banku? Czy przypadkiem cwany hacker nie podrobił certyfikatu autentyczności czy też innych skomplikowanych świadectw zapewniających nas laików o oryginalności? Tego tak naprawdę nie wiedziałem, a z czasem nawet przestałem sprawdzać. Okazuje się że można w sposób prosty, przystępny i intuicyjny załatwić temat. Nie muszę pamiętać dodatkowych kodów i jestem prawie pewny że moje hasło jest bezpieczne. Jedna uwaga: sugeruję udostępnić obrazki o różnej tematyce, ponieważ te związane z motywem pieniądza mogą wyłonić lidera zbyt popularnego wśród użytkowników, a wtedy hacker nas cap i mamy problem.


MarcinD83
MarcinD83
04.11.2009

Pomysł bardzo dobry. Korzytam już z takiej funkcjonslności w innym banku i bardzo ją sobie chwalę. Jest to w sumie dość proste dodatkowe zabezpieczenie, które nie komplikuje uzytkowania i logowania się do systemu - a obrazek łatwo zapamiętać. Poza tym taki wybrany obrazek jest dość sympatycznym akcentem na stronie logowania. Jak dla mnie same plusy takiego udogodnienia.


27_nano
mariuszmdf
04.11.2009

Witam. Pomysł jak najbardziej trafiony. Prosta a jakże skuteczna forma ochrony (przynajmniej tak mi się wydaje). Problem miałem jednak z wybraniem obrazka - nie było odpowiadającego mi. Wybrałem obrazek, który dobrze komponuje się z nową stroną logowania się do tego stopnia, że na niego nie zawsze zwracam uwagę. Radzę by użytkownicy wybierali taki obrazek który będzie widoczny, a nawet rażący. Ja tak zrobię.


Kszu
Kszu
04.11.2009

Jest to dodatkowa, wygodna forma ochrony naszych kont. Rzeczywiście dla niektórych użytkowników może stanowić dodatkowy element na stronie, który pogarsza jej czytelność. Jednakże dopóki ochrona taka jest opcją z której użytkownik może, ale nie musi skożystać to jestem jak najbardziej za.


22_nano
mruffkuffna
04.11.2009

Pierwsze wrażenia w nowym serwisie "Chyba ostatnio za bardzo kapryszę" Było zielono, cicho, spokojnie Jesienią zrobiło się bardziej strojnie Do tego wszystkiego doszły obrazki Za co bankowi daję oklaski Bo te obrazki, choć jest ich mało Zaspokoiły niepewność struchlałą Przy logowaniu tych kilka pikseli Może skórę ratować wielkich twardzieli Bo jaką ma pewność klient sczerstwiały Że haker zrobił pharming zuchwały A nawet klient bardzo ostrożny Nie wie jak atak może być groźny Więc cała tęczowa obrazków gromada Może stanąć na wysokości zadania I kto by pomyślał, że nawet ryby i dzieci Będą wspierać bezpieczeństwo w sieci? Być może kiedyś Twój pies i żółw Stać będą na straży finansowych dóbr Na to jednak poczekać trzeba siłą rzeczy Bo nie jest to przecież portal dla dzieci Ale poważna instytucja bankiem zwana Która winna ochraniać Twą własność Nawet w zimny poniedziałek z rana


Indianka
Indianka
04.11.2009

WYKRYWACZ DETALI Hasło - wybierz tak by szybko nie wygasło login - logowanie to proste panowie i panie a obrazki - super sprawa świetna ochrona i zabawa więc moi drodzy internauci szykujmy zdjęcia, widoczki, obrazki by skojarzenia były miłe i czytelne tego wam życzy Indianka - internetowa koleżanka JADWIGA MARIOLA JANKOWSKA


01_nano
alces1
04.11.2009

W życiu piękne są tylko chwile... Drobne przyjemności... I takim właśnie drobiazgiem jest urocze zabezpieczenie w postaci obrazka. Bardzo kreatywne, sprawiające, że człowiek czuje się indywidulanie potraktowany i bank od razu staje się sympatyczny :)


Gify_110
byczek1111
05.11.2009

Detal pierwsza KLASA... aż miło patrzeć jak na konto wpływa KASA:)


24_nano
macko
05.11.2009

Całkiem interesujące zabezpieczenie. Nie wymaga to dodatkowych zabiegów tylko jednorazowa zmiana ustawień. Również w jakiś sposób wpływa na estetykę i odczucia wizualne. Ale co najważniejsze - w przypadku błędnego wpisania NIK już o tym wiemy - i to jest SUPER!!! Nurtuje mnie tylko jedno - co jeśli wyskoczy mi inny obrazek??


GBohdan
GBohdan
05.11.2009

Pomysł OK jesli chodzi o bezpieczeństwo. Skromny wybór grafik. Najfajniej byłoby móc wstawić jakąś swoją. Na co pewnie projektant bazy zaoponuje bo mu się za bardzo rozrośnie :)


27_nano
merveille
05.11.2009

Bardzo dobry pomysł na dodatkowe zabezpieczenie! - Nie utrudnia logowania a zapewnia bezpieczeństwo. Obrazek łatwo jest zapamiętać i daje nam on sygnał jeśli wprowadziliśmy błędny NIK.


mateusz94
mateusz94
05.11.2009

To całkiem dobre rozwiązanie - będziemy znać autentyczność strony. Ludzie mają pamięć wzrokową więc łatwo go będzie zapamiętać


ederbi
ederbi
05.11.2009

Ale tu ciemno... :( nic nie widzę... :( GDZIE JA JESTEM? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! Gdzie mnie zabieracie????????? nie chcę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zostawcie mnie!!!!!!!!!!!!!!!! Oooooooooooooooo.... co to???? jak tu zielono... i bezpiecznie... :) :) Ooo... To pani która mnie wybrała :) patrzy na mnie :) teraz wie że prawidłowo wpisała NIK :) Z pozdrowieniami "obrazek"


08_nano
EDYTA
05.11.2009

NOWY WYGLĄD STRONY W INTERNETOWYM KONCIE JEST OWIELE FAJNIEJSZY.PRZEDEWSZYSTKIM JEST BARDZIEJ PRZEJŻYSTY,MA UROZMAICENIA TYPU PRZELEWY,KARTY,KREDYTY,WYCZYTYWANIE SALDA Z KONTA.JEST O WIELE FAJNIEJSZY NIZ STARA WERSJA.


skoradj
skoradj
05.11.2009

witam:)wszytskich chcialbym zeby w koncie był token:)tak jak w lukas banku:)


03_nano
borysek181
06.11.2009

obrazek ok ale nie ma żadnych szczególnych obrazków które zapadają w pamięci tylko standardowe powinny być takie że wybierzesz go i będziesz wiedział że jest twój tak jak żone:)


slawcio3
slawcio3
06.11.2009

Poprawia bezpieczeństwo aczkolwiek mógł by być dodatkowy ustawiany obrazek już po zalogowaniu się do serwisu żebyśmy mieli pewność że dalej jesteśmy na stronie banku i przydała by się bogatsza paleta wyboru tych obrazków. Pomysł udany poprawiający znacznie bezpieczeństwo użytkowników.


rochenator
rochenator
06.11.2009

Bardzo fajna sprawa :) Czasami zdarza mi się, że pobieżnie przeglądam certyfikat zabezpieczenia strony a obrazek na stronie logowania nie tylko upewnia mnie, że jestem na stronie banku ale też przypomina o bezpieczeństwie. Każde dodatkowe zabezpieczenie, które nie wymaga od nas pamiętania milionów detali jest krokiem w dobrym kierunku prawda? :)


ladydot
ladydot
06.11.2009

Ooooo...bardzo sprytne i pomysłowe! Często loguję się do bzwbk24 (nawet kilka razy dziennie ) i teraz będę miała pewność, że robię to w sposób całkowicie bezpieczny. Sprawdzenie certyfikatów bezpieczeństwa nie zawsze jest proste i łatwo o tym zapomnieć, a taki zmyślny detal rozwiąże ten porblem :) oczywiście jestem za tym, żeby można było dodać swoją grafikę. Po pierwsze - pozwoli to spersonalizować dostęp do konta, po drugie - będę miała pewność, że to rzeczywiście jest bezpieczny dostęp do bzwbk24, oznaczony wybraną przeze mnie grafiką, a nie obrazkiem wykorzystywanym przez wiele osób.


SleepingSun
SleepingSun
06.11.2009

Dobry pomysł, aczkolwiek prosta sprawa do podrobienia, myślę że bezpieczniejsza jest token na pasku przeglądarki sprawdzać ale i to nie do końca jak wiadomo nie od dziś ;)


13_nano
Jarecki44
06.11.2009

Ocena z mojej strony pozytywna. Prosty sposób na dodatkowe zabezpieczenie. Szczególnie dla osób, które w pośpiechu nie zwracają uwagi na inne mniej widoczne elementy świadczące o tym,że wszystko jest OK ze stroną logowania.


krybar
krybar
06.11.2009

Obrazek to pomysł pewny jak banku. Indywidualizuje konto i umożliwia szybką ocenę bezpiecznego logowania. Obrazek rulez!Tylko bezpieczny!


tomtaj
tomtaj
06.11.2009

Wybierz swój obrazek koniecznie Wtedy poczujesz się naprawdę bezpiecznie Wiesz, że przykra niespodzianka tam nie czeka Wiec to Twój przyjazny bank BZ W-B-K ! :)


01_nano
KontroVersja
06.11.2009

Bank BZ WBK ma bezpieczne pole Więc nie ma potrzeby się zastanawiać Możesz wszystko na jedną kartę stawiać Na obrazek się zdecydujesz Od razu pewniej się poczujesz Bez obaw graj więc w zielone Gdy pozostaniesz bez strat Z uśmiechem powiesz: SZACH - MAT! :)


07_nano
Ewela
07.11.2009

Logujesz się do banku swego... Myślisz: "kurcze, nic tu ciekawego" . Siedzisz przy kompie z posępną miną i chcesz by na stronie coś się zmieniło.... Szukasz dokładnie czegoś nowego, czegoś naprawdę bardzo fajnego... Wtem nagle mówisz: "co to takiego?! Coś jednak dali tu ciekawego. Fajny obrazek i kolorowy, będzie przy NIK-u stał dla ochrony!" Teraz już miło Ci się logować, a twórcom należy tylko DZIĘKOWAĆ! :D


metpablo
metpablo
07.11.2009

Wg mnie każde rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkownika w internetowym systemie transakcyjnym jest godne pochwały. Mając na stronie logowania obrazek oraz logując się przy użyciu hasła maskowanego mam zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa - mniejszą obawę, że padłem ofiarą internetowych naciągaczy podrabiających stronę BZ WBK. Zagrożenie jakie widzę? Przekonanie użytkowników o dobrodziejstwie tej usługi.


boss7
boss7
07.11.2009

Bardzo funkcjonalne i nowatorskie rozwiązanie. Naprawdę podnosi poziom bezpieczeństwa. Spora pula obrazków do wyboru więc na szczęście nikt nie może narzekać i znajdzie coś dla siebie. Co prawda serwis bzwk już jest bardzo dobrze zabezpieczony ale w dobie coraz częstszych prób ataków na konta bankowe takie rozwiązania jak to proponowane przez Bank jest świetnym udogodnieniem dla każdego klienta


zen156
zen156
07.11.2009

Pomysł bardzo dobry.


08_nano
marekzawalski
07.11.2009

To jest ciekawe rozwiązanie, które powoduje że proces logowania jest indywidualny i przede wszystkim bezpieczny. Zaś z drugiej strony Bank Zachodni WBK chce czymś oryginalnym zaimponować swoim Klientom. To jest dobre i należy chwalić - tak trzymać BZ WBK !


13_nano
dorotr9
07.11.2009

Jest to dodatkowa, wygodna forma ochrony naszych kont. Rzeczywiście dla niektórych użytkowników może stanowić dodatkowy element na stronie, który pogarsza jej czytelność. Jednakże dopóki ochrona taka jest opcją, z której użytkownik może, ale nie musi korzystać to jestem jak najbardziej za.


Lencewicz
Lencewicz
07.11.2009

Pomysł jest prosty i bardzo dobry. Nie trzeba niczego wpisywać i pamiętać dodatkowych kombinacji liczb i liter. Obrazki są ładne i każdy może wybrać coś dla siebie. No i mamy pewność, że jesteśmy na właściwej stronie. Dobra robota!


paveuek
paveuek
08.11.2009

Obrazek to żadna funkcjonalność, tylko gadżet, bajer. Nie wnosi nic nowego do funkcjonalności serwisu. Brak możliwości dodania własnych obrazków dodatkowo ogranicza przydatność tego gadżetu - przy milionie użytkowników każdy obrazek zostanie wybrany przeciętnie kilkadziesiąt tysięcy razy. Nie zachwyca mnie ta "funkcjonalność" ale też mi nie przeszkadza. Zbędny bajer.


13_nano
anetka
08.11.2009

Pomysł z obrazkiem bardzo mi się podoba. Fajnie, że twórcy tej nowej strony pomyśleli nawet o takim małym szczególe. Jestem pewna,że ułatwi a zarazem urozmaici to sposób logowania się. Każdy kto lubi takie bajery z pewnością będzie sobie to cenić. Bezpieczeństwo na stronach banków powinno spełnić wysokie standardy i Państwu się to na prawdę udaje.


JanAdamski
JanAdamski
08.11.2009

Witam wszystkich! Omawiana funkcjonalność jest krokiem w dobrą stronę gdyż: 1) zwiększa bezpieczeństwo, 2) personalizuje usługi bankowości elektronicznej, przez co bank staję się bardziej przyjazny klientowi. NIEMNIEJ JEDNAK, biorąc pod uwagę dość charakterystyczną kolorystykę elementów strony logowania (np. przycisk „Nowy serwis BZWBK24, POZNAJ”), rodzi się pytanie na ile nowowprowadzone zdjęcie jest widoczne i nie umknie uwadze użytkownika? Wydaję mi się, że istnieje ryzyko, że użytkownik po pewnym czasie przestanie zwracać uwagę no owe zdjęcie, szczególnie że jest ono jednym z wielu gotowych, a nie jest jego własnym. Nawet jeżeli gotowe zdjęcia pozostaną, to warto sprawdzić czy nie zlewają się one z tłem (stroną logowania). Moim zdaniem niektóre zdjęcia są na tyle „niemrawe” że praktycznie ich nie widać, gdyż coś innego odciąga uwagę użytkownika. Pozdrawiam