Jesteśmy już w okresie częstszych zmian dowodów osobistych. Mija ich termin, zmieniamy stary na nowy. Zmienia się w związku z tym numer dowodu osobistego oraz data jego ważności. Dla osób, które korzystają z bankowości elektronicznej brakuje na stronach BZ WBK możliwości zmiany powyżsych informacji. Wydaje mi się, iż taka możliwość winna być dostępna. Nie sądzę, żeby w związku z taką zmianą swoich danych osobistych, pociągało to jakiekolwiek nadużycia - samodzielna zmiana informacji osobistych. Tego brakuje moim zdaniem i byłoby to istotne udogodnienie dla wszystkich zmieniających z takiego czy innego powodu dowód osobisty.
andrzej-kowal
andrzej-kowal 12.04.2015

Komentarze

admin
Wioleta Białowąs
09.07.2015

Rozumiemy tę potrzebę samoobsługi, niestety nie możemy tego zrobić. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy nakazują nam identyfikować i weryfikować klientów po ich dowodach osobistych, nadto wymogi bezpieczeństwa przemawiają za tym, aby sprawdzać oryginały dowodów.


mmartyn
mmartyn
20.10.2017

Szanowni Państwo, choć to stary wpis, podłączę się do dyskusji. W takim razie mBank łamie prawo? W ustawieniach konta osobistego online można bez problemu zmienić serię i numer dowodu osobistego. Niemożliwość zmiany danych w BZ WBK skutkuje tym, że macie Państwo nieaktualne dane, bo klienci nie mają czasu przyjść do oddziału zmienić danych. Wiem to po sobie, bo mam konto i tu, i tu i tylko mBank ma aktualne dane, bo sam je modyfikuję online.