Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x

  • 337

zmiana limitu transakcji dziennych w serwsie

dodany 31 Grudzień 2008, 12:13
Strasznie denerwująca sprawa - aby zmienić limit transakcji dziennych muszę biegać do oddziału. Nawet przez telefon nie mogę tego zrobić! Koszmar!

zgłoś duplikat pomysłu | już funkcjonuje | naruszenie regulaminu | dyskusja (26) | dodaj komentarz

status: wdrożony (13.12.2011)

Od 11.12.2011 jest możliwość zmiany limitów przez BZWBK24 internet

Dyskusja

Comment_nozzle Dlaczego denerwująjąca w końcu można ustalić limit 125000,00 i już nigdy nie będzie trzeba więcej biegać i zmieniać. A jesst to wszystko tak zabezpieczone, że wystarczy odrobinę pomyśleć i nie rozdawać danych w koło to nikt nie skorzysta z przelewów internetowych, bez naszej wiedzy.
KATA
kata napisała:
Comment_nozzle Ja wolałabym mieć niski limit, dla bezpieczeństwa, i móc go podwyższać, gdy zajdzie taka potrzeba.
Comment_nozzle Nie da się w naszym kraju wszystkiego załatwić przez telefon czy internet. I o tym też warto pamiętać...
Comment_nozzle Poza tym po to właśnie nie ma zmiany numeru telefonu w internecie, aby nikt nie wykonał żadnych przelewów bez twojej wiedzy. Dlatego limit moze być wysoki i nikt go nie wykorzyszta berz twojej wiedzy
MJM
MJM napisał:
Comment_nozzle A może w ogóle zlikwidować indywidualnie ustawiany limit i zostawić tylko jednakowy max dla wszystkich?
Comment_nozzle tak mi jeszcze przyszło do głowy, że zmiana limitu kanałami innymi niż oddział powinna być możliwa, ale w celu utrzymania bezpieczeństwa zmiana limitu może obowiązywać po np. tygodniu od zmiany w bzwbk24.
dzieki temu ewentualni złodziej, któzy cudem dostaną nasz NIK, PIN, TOKEN/komórkę mają mniejsze szanse na wałek, przez co bezpieczeństow zostanie utrzymane. Dodatkowo po zmianie takiego parametru w systemie przychodzą alerty obligo - i to nie jeden, ale może ze dwa/trzy - np. limit zostanie zwiększony za 5 dni, limit zostanie zwiększony za 2 dni itp.
tak już wymyślam trochę na siłę:D
Yaga
Yaga napisała:
Comment_nozzle Po co jakies ograniczenia. Na to jest Token/smsKod. Znieść limity w ogóle lub jak pisze MJM wszystkie na max.
Comment_nozzle a jeśli ktoś ukradnie telefon oraz dane do logowania - sytuacja pewnie rzadka, ale możliwa, to limity zabezpieczają nasze pieniądze, gdyby ich nie było, do kogo byłyby pretensje?? ;)
Comment_nozzle Ja jednak wolę mieć ustawiony limit i świadomość, że powyżej jakiejś kwoty nie powinienem wypłacać. Oczywiście zawsze będzie możliwość zwiększenia limitu, ale... bardziej odpowiedzialnie. Poza tym jak ktoś chce, to zrobi, ale to są już skrajne przypadki :-)
Comment_nozzle nie wiem tylko czy to oplacalne....aby zwiekszyc limit na koncie nalezy podpisac...nowa umowe:/ (wiem bo ostatnio mialem sytuacje podbramkowa, chcialem wykonac przelew, bzwbk24 mi go zablokowal z uwagi na nizszy limit i musialem biec do oddzialu zwiekszyc limit)

gdyby istaniala mozliwosc zmiany limitu przez internet, bez odwiedziana oddzialu to wyobrazam sobie ze umowa dostarczana bylaby do klienta przez kuriera, ewentualnie poczta, co sie wiaze z kosztami dla banku. mozna by zrobic taki bajer ze umowa czeka sobie na nas w wybranym oddziale...ale w takim razie pomysl wydaje sie bezcelowy, bo tak czy tak musimy odwiedzic oddzial i zmiany zaszlyby dopiero po wizycie w banku, wiec wyszloby na to samo, co jest teraz:)
Comment_nozzle Denerwujące to jest faktycznie, tym bardziej, że ja tego limitu nie pamiętam a w konto24.pl to w ogóle nie wiem jaki ustawiają bo na umowach tego nie widziałem. Z drugiej jednak strony myślę, że to jest przecież element zabezpieczenia. Trochę bez sensu jest ustawienie małego limitu, który ktoś logując się do naszej strony jest w stanie zmienić. Niby musi mieć komórkę, hasło, pin, ale właśnie ten limit jest ostatnią linią zabezpieczeń. W innym wypadku 120 000 zł może nam ulecieć w dzień. Załóżmy że mi się to przydarzy a miałem limit 100zł. Ktoś mi obrabował dom i siłą wyciągnął ode mnie hasło do banku. Czyja jest wina moja czy banku? Przecież ja chciałem 100zł limitu...
Kontrowersyjny pomysł raczej.
Comment_nozzle Jak zwykle prawda leży gdzieś pośrodku. Mnie osobiście strasznie zdenerwowało, że nie mogę zwiększyć limitu w inny sposób niż poprzez bank, jak do tej pory miałem taką sytuacje dwukrotnie. Taka opcja powinna być dostępna. Argumenty w stylu że jeżeli ktoś straci NIK,PIN i komórkę są praktycznie niedorzeczne oznacza to że osoba ta jest... i powinni go okraść dla idei. Wielkość limitu i tak przeważnie określa się w stosunku do zarobków czy też zgromadzonych środków, wiec podawanie przykładu jako limitu 120tyś jest bzdurą, jeśli ktoś ma taki limit to znaczy że na koncie ma z 1mln i strata takiej kasy i tak nie będzie dotkliwa. Rozwiązanie - opcja taka powinna być dostępna, ale uaktywniana tylko poprzez osobiste wyrażenie zgody w placówce banku, wówczas będzie wilk syty i owca cała, Ci co nie chcą, nie potrzebują, boją się nie będą mieli, a kto zechce proszę bardzo.
Comment_nozzle Uważam że to bardzo dobry pomysł, bym sama mogła regulować limit, mam tylko nadzieję, że nie będzie on płatny
Comment_nozzle jestem za tym bo nie często płaci się jakies opłaty przelewem 4 cyfrowym więc może zrobić limity do 3 cyfr lub do 4 cyfr ustawione bankowo a w tych ramach można samemu zminiać i już
Comment_nozzle @kata
Jezeli limit przelewow z wysoka autoryzacja (token / smskod) mozna by zmienic w internecie smskodem / tokenem to jaki sens mialby taki limit? Ustawienie niskiego limitu i zwiekszenie go smskodem / tokenem w zaden sposob nie jest bezpieczniejsze - jezeli ktos zdobedzie sposob na wykonaniae przelewu z wysoka autoryzacja (ukradziony token / telefon) to rownie dobrze moglby zmienic limit. Dlatego limit mozna zmienic w oddziale. Jezeli ktos nie lubi limitow moze sobie ustawic limit b. wysoki. Limit transakcji zmienialny w serwisie internetowym to fikcja a nie limit.
Comment_nozzle I takim sposobem przy niskim limicie phisherzy (w końcu znajdą sposób na BZWBK, choć jestem pełen podziwu, że dotąd im się to nie udało), będą mogli go sobie podnieść by wyczyścić pomysłodawcy konto...
Comment_nozzle ja uważam, że każdy powinien osobiście rozwiazać ten problem z bankiem. Jeśli ktoś nigdy nie zgubi telefonu i nie udostępni danych to niech rzeczywiscie będzie to zniesione, ale trzeba pamiętać, ze takie kradzieże będą się pojawiały! ani za ani przeciw.
Comment_nozzle @jokerjahu
Gdyby wprowadzic mozliwosc zmiany limitow w serwisie, to:

- jezeli ktos zgubi telefon / token to limit go przed niczym nie zabezpieczy (majac telefon do potwierdzenia przelewu mozna tez wczesniej zmienic limit)
- jezeli jak piszesz "ktoś nigdy nie zgubi telefonu" to limit nie jest mu potrzebny, bo przelew ma zabezpieczony takim samym narzedziem jak zmiane limitu

Jednym slowem zmiana limitu tokenem / smskodem sprowadza sie do braku limitow. Mozna wiec ustawic maksymalny limit w oddziale i tyle.
Comment_nozzle Uważam, że powinna być możliwość zmiany limitu dla transakcji w usługach elektronicznych przez telefon podczas rozmowy z doradcą w Centrum Komunikacji z uwagi na to, iż klient nie zawsze ma możliwość podejścia czy podjechania do najbliższego oddziału. Zdarza się, że do najbliższego oddziału ma kilkadziesiąt kilometrów, bądź też przebywa akurat za granicą. Często klienci mają do zapłacenia ważne rachunki, np.: za prąd, gaz, spłatę kredytu, itp. i nie mają takiej możliwości. Skoro dzwoniąc do Doradców w Centrum Komunikacji można dokonać odblokowania usług, czy ich zablokowania, to wydaje mi się, że zmiana limitu do transakcji na telefon nie powinna być problemem, tym bardziej, że klient identyfikuje się między innymi hasłem dodatkowym, które zna tylko on.
Comment_nozzle Jak najbardziej za! Do najbliższej placówki BZWBK mam w tej chwili ok. 100 km. Nigdy mi to nie przeszkadzało (w odziale byłem jakieś 5 razy, a klientem jestem od ponad 4 lat) - aż jakiś czas temu chciałem zrobić przelew nieco większy niż zwykle, okazało się, ze mam ustawiony taki a nie inny limit przelewów, i że żeby to zmienić muszę się udać do oddziału... myślałem, że wyjdę z siebie...
Comment_nozzle możliwość zmiany być powina zeby te limity samemu ustawiać
Comment_nozzle I gdzie to w takim razie można zrobić?
Admin_comment_nozzle @macbel w serwisie transakcyjnym należy kliknąć na "Mój profil", a następnie na "Limity i liczniki".

Limit może zmienić osoba, która ma token lub smsKod i podpisaną najnowszą umowę o świadczeniu usług bankowości elektronicznej BZWBK24. Więcej o nowej umowie można dowiedzieć się pod numerem infolinii 1 9999 lub w Oddziale BZ WBK.

Zdjęcia

Krzysztof
kermu napisała:
Comment_nozzle Szkoda tylko że nie dotyczy to kont firmowych .... Przedsiębiorcy wszakże mają dużo wolnego czasu i mogą sobie pozwolić na częste wizyty w oddziale.

Pozdrawiam
Krzysztof

Dodaj komentarz

Obsługiwane tagi to:


[b]pogrubienie[/b] - pogrubienie
[i]kursywa[/i] - kursywa
[u]podkreślenie[/u] - podkreślenie
[s]przekreślenie[/s] - przekreślenie
[color=blue]kolor[/color] - kolor
[size=8]mały[/size] - mały
[center]tekst wyśrodkowany[/center]
[quote]tekst cytowany[/quote]
[ul] [*] element 1 [*] element 2 [/ul]

Głosowali

za ( 367 ):
lukasz792 villentretenmerth Kornel użytkownik usunięty Przemo spycz lipst roller anro ahmed-amara hektor szlas kmack użytkownik usunięty bsz grzegorz-boruszewski wiatraczek slawl KrKl magda30 Ania84 Robert1988 zbijak topol KARAMED maat_ Lutek barnaba badziewmax ediyoan pduncz agarian ufg25 efka94 Joannas Przemek93 endrek arturs destiny311 dzyndzello daris94 Zby wojteksz benedykt-barski beata8778 john Jonaszek astria yroty dajpanspokoj headnotfound Fryderyk mariuszpudzianowski medex hank zbyszko64 lolekanabolek Krzysztof305 berto zielee milyzg portos użytkownik usunięty TracerT majki cwiara025 Willowmd użytkownik usunięty jurak pit77 milosz katma wrcoso jbg dzida91 loonatic walmic23 Marrccin pajo jacek.m4 usa22 Prozrepina kacwal Afromental piotr.jaremko xenit DVilla witek admin2009 ktojakniemy katarzyna Anna dregin Biegan kamila00 guteczej megalo arturosz joannafiloda hosse85 macko mapas77 toper onim romi zegotar krzychpod bubon arturzbytomia Bonhard Nygers kubryk ati Kamel alexa Camis Niuler boossy matejank ppolus Blueshirt lec13 sikora30 marucha marjas aniela teretoto richi criss iwka25 isulka Wojteq Stalmaszy Zosia1961 baciarek milley anuszka72 greg Kaspersky agamaa bartas.n zen156 antibma Marion pdab roxy1984 Iwonitta4 bedur adaniu brzost31 kowal269 namaxa proeltech kefas2 anieska25 bankier2486 tower18 dzahanam BoldTM serdel21 juniorchat capi danor KrystianB PRZEMYSL997 jolania japonka daw83 daroc Sebo.PL janusz matriz behem0t Monitor damian0007 bodpl miernik macin halsam anastacia24 zlotowinfo slawcio3 rafii renex boolm slepciu olciapol leming przemek85 Shemek defender radmar2 ELZBIETA83 babazewsi einer kiku andre grekowski orczma biznespmi yawa20 Sheepskin dulerter matek adawis Michael ndamian997 dykczak nyczaj100 kasisienka portos111 spiro cusiek antyey ewikanek suhotnik majdas ogrodny GLadi adrmor jnadolska tomasiek rami82 ronkat maciejka wielki2000 marta kavocka jkossowski mich78 kwiaciol agaw jorka Koniu grafee agafik nagelski4 użytkownik usunięty cichy agnesa Agata612 radzio0321 bto2009 Smooth zielak joanna monachichanik kamilwiszowaty mmzii jurekela rohatyn kpiekos@poczta.onet.pl WispMK madoto kajan82 cari24 Lysolek sosenka katka nemen1 jlmrafael adamgal aniolek joanna.k rowcia pasorzytek Tadzio jpol dtopola rudziaczek anmey phalasiewicz SCENIC pawo79 ewej espirit Piotrer mistywoman Sahi lukas aneczka1526 Feuchtwangen Jankes użytkownik usunięty murcielago1 wignaczewski chaber7 dream4you moroi aslawin dancecat Demencja bpawel20 davevab katezak przemek@marzel.pl gojtek pczerkowski Soq dmalysiak jakub115 uqash24 dmilek1 donia stawrogin garizim Miguel.N mariuszsr dogbert jantarek Heineken294 krzysztof.gorzela lukasz Murzyn adastra piotr.struczko jaroslaw.szeroki szprottka piterek Tymper rybak6 ziomallo oliviers mysterious dchojecki tester mierzvoj sekpio QuentiniX adam rudasia tomswiat ikke bartosz jaroslawpilat Yaga creativeone xeen polasa bokken peter21 Luki83 kasiap72 ARTUR kuszas01 tlareg marycha007 pola kubazz sebik laciata ania16 help25 alojzB nuter wiedzma Groobi Kamila george JACEK mai777 conradm czarnecr pocahontas użytkownik usunięty punterPL zenonbalon