Szybkie księgowanie wpłat na konto karty kredytowej

79
-
+
  • 79
Faktem jest, że w BZWBK pieniążki bardzo długo spacerują, nie wiem może mają jakąś scieżke zdrowia czy coś.

Hitem wogle są przelewy na KK, obydwa rachunki w BZWKB.
dokonuje przelewu w poniedziałek przed 12 z rach. w BZWBK na rach KK w BZWKB, z konta schodza odrazu, a na koncie karty kredytowej pojawią się w najlepszym wypadku we wtorek po 16.00, ale generalnie to dopiero środa.

Kiedyś zadzwonilem do oddziału z pytaniem dlaczego tak jest. Odpowiedź: "bo to jest rachunek obcy" no dobra , to ja do niej "przelewy wewnątrz banku ida przecież max. 15min" , odpowiedź Pani przy telefonie: " tak musi być"... szkoda słów.
Może coś z tym zrobić, bo dla mnie rachunek KK to taki sam rachunek jak inny prowadzony w banku.

każda spłata wiąże sie z zablokowaniem środków w próżni na co najmniej 2 dni.
maciejka
maciejka 24.05.2009

Komentarze

admy
admy
25.05.2009

nie do konca sie z Toba zgodze. sledze dokladnie ksiegowanie wplat na konto karty kredytowej i sa one zaksiegowane w dni robocze ok godz 19:45-20:00. to i tak za dlugo biorac pod uwage ze inne przelewy w ramach wbk sa online. ciekawe jest to ze przelew na konto karty wystawiony w wbk24 w piatek po 20:00 jest ksiegowany w poniedzialek przed 20:00! zgadzam sie ze to za pozno. poza tym nie wiadomo dlaczego nie mozna podejrzec szczegolowych opisow blokad kwot na karcie kredytowej tak jak to mozna zrobic na debetowce. bzdura


Anna
polasa
26.05.2009

Ja też nie zgadzam się z Maciejka. Przelew na KK wykonany z rachunku w BZWBK jest księgowany tego samego dnia roboczego w godzinach wieczornych. Chyba, że zrobisz przelew już po przetwarzaniu i wtedy zostanie zaksięgowany następnego dnia roboczego. Wszystkie operacje na kartach kredytowych (obciążenia i uznania) są księgowane na kontach KK tylko raz w ciągu dnia roboczego.


maciejka
maciejka
27.05.2009

a sprawdze moze faktycznie cos nie tak robie, adma ma racje z tym piatkiem, przeciez to jest wewnatrz bzwbk, dawno nie przelewalem na weekendy, bo zawsze to wiazalo sie z zablokowaniem srodkow


Magda
magda30
21.04.2010

Może autor(ka) przesadził z terminami, ale sama idea jego zażalenia jest słuszna. Znam, co najmniej dwa banki (nie powiem jakie), gdzie przelew z ROR, na kartę kredytową tego samego banku, odbywa się natychmiast. Klikasz na ROR "wykonaj przelew", wchodzisz na rachunek karty, patrzysz, a środki już są dostępne :-)) Dlaczego w moim Banku tak nie jest? Tam gdzie nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o ... wiadomo co :-) Jestem zdecydowanie za pozytywnym rozpatrzeniem zażalenia "maciejka", ku powszechnej korzyści dla wszystkich klientów Banku. P


szymkowiak
szymkowiak
17.07.2010

Dobry pomysł - rzeczywiście księgowanie może nie trwa kilka dni, a kilka godzin, ale byłoby to dużo wygodniejsze, gdyby przelew wewnętrzny na kartę był księgowany w kilka minut lub sekund. Dzięki temu można spłacić kartę szybciej i od razu użyć. Oczywista korzyść dla banku... brakuje mi tej funkcjonalności od 10 lat korzystania z karty BZWBK i to jeden z powodów, dla którego zacząłem korzystać z kart kredytowych mBanku i Citibanku.


olej
olej
26.10.2011

długo jeszcze trzeba czekać za takim standardem, jak spłata online ?


olej
olej
15.07.2012

A ta funkcjonalność nie jest już wdrożona? Ostatnio jak spłacałem kartę to po 10 min wszystko było już spłacone, przelane i rozliczone bez ścieżki zdrowia.