Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x

  • 79

Szybkie księgowanie wpłat na konto karty kredytowej

dodany 24 Maj 2009, 22:07
Faktem jest, że w BZWBK pieniążki bardzo długo spacerują, nie wiem może mają jakąś scieżke zdrowia czy coś.

Hitem wogle są przelewy na KK, obydwa rachunki w BZWKB.
dokonuje przelewu w poniedziałek przed 12 z rach. w BZWBK na rach KK w BZWKB, z konta schodza odrazu, a na koncie karty kredytowej pojawią się w najlepszym wypadku we wtorek po 16.00, ale generalnie to dopiero środa.

Kiedyś zadzwonilem do oddziału z pytaniem dlaczego tak jest. Odpowiedź: "bo to jest rachunek obcy" no dobra , to ja do niej "przelewy wewnątrz banku ida przecież max. 15min" , odpowiedź Pani przy telefonie: " tak musi być"... szkoda słów.
Może coś z tym zrobić, bo dla mnie rachunek KK to taki sam rachunek jak inny prowadzony w banku.

każda spłata wiąże sie z zablokowaniem środków w próżni na co najmniej 2 dni.

zgłoś duplikat pomysłu | już funkcjonuje | naruszenie regulaminu | dyskusja (7) | dodaj komentarz

Dyskusja

Comment_nozzle nie do konca sie z Toba zgodze. sledze dokladnie ksiegowanie wplat na konto karty kredytowej i sa one zaksiegowane w dni robocze ok godz 19:45-20:00. to i tak za dlugo biorac pod uwage ze inne przelewy w ramach wbk sa online. ciekawe jest to ze przelew na konto karty wystawiony w wbk24 w piatek po 20:00 jest ksiegowany w poniedzialek przed 20:00! zgadzam sie ze to za pozno. poza tym nie wiadomo dlaczego nie mozna podejrzec szczegolowych opisow blokad kwot na karcie kredytowej tak jak to mozna zrobic na debetowce. bzdura
Comment_nozzle Ja też nie zgadzam się z Maciejka. Przelew na KK wykonany z rachunku w BZWBK jest księgowany tego samego dnia roboczego w godzinach wieczornych. Chyba, że zrobisz przelew już po przetwarzaniu i wtedy zostanie zaksięgowany następnego dnia roboczego.
Wszystkie operacje na kartach kredytowych (obciążenia i uznania) są księgowane na kontach KK tylko raz w ciągu dnia roboczego.
Comment_nozzle a sprawdze moze faktycznie cos nie tak robie, adma ma racje z tym piatkiem, przeciez to jest wewnatrz bzwbk, dawno nie przelewalem na weekendy, bo zawsze to wiazalo sie z zablokowaniem srodkow
Comment_nozzle Może autor(ka) przesadził z terminami, ale sama idea jego zażalenia jest słuszna. Znam, co najmniej dwa banki (nie powiem jakie), gdzie przelew z ROR, na kartę kredytową tego samego banku, odbywa się natychmiast. Klikasz na ROR "wykonaj przelew", wchodzisz na rachunek karty, patrzysz, a środki już są dostępne :-))
Dlaczego w moim Banku tak nie jest? Tam gdzie nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o ... wiadomo co :-) Jestem zdecydowanie za pozytywnym rozpatrzeniem zażalenia "maciejka", ku powszechnej korzyści dla wszystkich klientów Banku. P
Comment_nozzle Dobry pomysł - rzeczywiście księgowanie może nie trwa kilka dni, a kilka godzin, ale byłoby to dużo wygodniejsze, gdyby przelew wewnętrzny na kartę był księgowany w kilka minut lub sekund.

Dzięki temu można spłacić kartę szybciej i od razu użyć. Oczywista korzyść dla banku... brakuje mi tej funkcjonalności od 10 lat korzystania z karty BZWBK i to jeden z powodów, dla którego zacząłem korzystać z kart kredytowych mBanku i Citibanku.
olej
olej napisała:
Comment_nozzle długo jeszcze trzeba czekać za takim standardem, jak spłata online ?
olej
olej napisała:
Comment_nozzle A ta funkcjonalność nie jest już wdrożona? Ostatnio jak spłacałem kartę to po 10 min wszystko było już spłacone, przelane i rozliczone bez ścieżki zdrowia.

Dodaj komentarz

Obsługiwane tagi to:


[b]pogrubienie[/b] - pogrubienie
[i]kursywa[/i] - kursywa
[u]podkreślenie[/u] - podkreślenie
[s]przekreślenie[/s] - przekreślenie
[color=blue]kolor[/color] - kolor
[size=8]mały[/size] - mały
[center]tekst wyśrodkowany[/center]
[quote]tekst cytowany[/quote]
[ul] [*] element 1 [*] element 2 [/ul]