Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x

  • 109

Księgowanie przelewów

dodany 02 Maj 2009, 19:09
Coraz częściej się zdarza, że bank księguje nawet po kilku dniach. Posiadam drugie konto w Citibanku i tam przelewy są księgowane na bieżąco bez zadnych przeszkod. Wykonany przykladowo przelew ostatnio z Inteligo na WBK w czw zostal zaksiegowany w poniedzialek! Coraz czesciej mam takie sytuacje. I dotyczy to przelewow wysylanych do godziny 12 wiec teoretycznie powinny zostac zaksiegowane w dniu przelewu. Niestety ale ze wzgledu na coraz wieksza ilosc problemow z WBK mysle o rezygnacji z uslug.

zgłoś duplikat pomysłu | już funkcjonuje | naruszenie regulaminu | dyskusja (13) | dodaj komentarz

Dyskusja

Comment_nozzle Polecam tzw. PRZELEW MANUALNY, czyli wypłacasz gotówkę w bankomacie lub kasie jednego banku i idziesz z nią do kasy drugiego banku i wpłacasz. Czas realizacji takiego "przelewu" zależy od tego jak daleko są oddziały oraz ile masz pary w nogach. Spora szansa, że prześcigniesz Elixir! ;-)
Comment_nozzle Na czas realizacji przelewów ma wpływ nie tylko harmonogram sesji ELIXIR ale także procedury wewnętrzne stosowane zarówno w banku zleceniodawcy jak i odbiorcy. Ponadto nie każdy oddział (dotyczy to zarówno BZ WBK jak i innych banków) jest bezpośrednim uczestnikiem ELIXIR.

Ale oczywiście jestem za jak najszybszymi przepływami pieniężnymi, bo gdy środki są "w tranzycie" to jest to najlepszy moment dla banku, aby sobie nimi trochę poobracać!

Jeszcze dodam, że "bank zobowiązany jest do realizacji dyspozycji płatniczych zleconych przez posiadacza rachunku bez zbędnej zwłoki. Bank odpowiada za szkody spowodowane niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem takiej dyspozycji".
Comment_nozzle Dokładnie, w BZEBK pieniążki bardzo długo spacerują, nie wiem może mają jakąś scieżke zdrowia czy coś.

Hitem wogle są przelewy na KK, obydwa rachunki w BZWKB.
dokonuje przelewu w poniedziałek przed 12 z rach. w BZWBK na rach KK w BZWKB, z konta schodza odrazu a na koncie karty kredytowej pojawią się w najlepszym wypadku we wtorek po 16.00, ale generalnie to dopiero środa.

Kiedyś zadzwonilem do oddziału z pytaniem dlaczego tak jest. Odpowiedź: "bo to jest rachunek obcy" no dobra , to ja do niej "przelewy wewnątrz banku ida przecież max. 15min" , odpowiedź Pani przy telefonie: " tak musi być"... szkoda słów.
Kredyt mi się skończy niedługo i kończe współprace z tym bankiem.
Comment_nozzle JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA !!!
nieznam sie na tym ale jak wszedlem na strone: http://www.money.pl/banki/elixir/

to pomyslalem "krew jasna mnie zaleje", jakos wiekszosc bankow ma scisle okreslone 3 sesje wychodzace i 3 przychadzace, a bzwbk na wychodzace ma 3 sesje a na przychodzace taka zagadka :D:D:D (09:00-16:00) co w rzeczywistosci wyglada tak ze ksiegowania trwaja nie nonstop od 9 do 16 jak moje logiczne myslenie mi podpowiada tylko ze miedzy 9 a 16 przyslowiowa pani zenia sobie raz pomysli o zrobie sobie przelewy dzieje sie to np o 9 a reszta dnia za przeproszeniem jest @#$% albo jeszcze gorzej jak jeden z poprzednikow napisal ze przelew wyslany przed 12 dochodzi na nastepny albo za 2 dni to juz calkiem porazka

ja byl bym za tym zeby bzwbk mialo 3 sesje ksiegowan przychodzacych ktore byly by zetelnie wykonywane

PRZEPRASZAM ZA BLEDY
Comment_nozzle Popieram ten pomysł. Ostatnio bardzo często zdarza się że pieniądze są już w banku, ale nie na koncie. Szczególnie w weekendy. Przelew wyszedł z innego banku w piątek rano, a pieniądze pojawiły się do mojej dyspozycji w poniedziałek o 6. rano (sic!). W poniedziałek o 6. nie ma żadnej sesji eliksir więc pieniądze bez wątpienia wpłynęły w piątek, ale zostały z jakichś powodów (może technicznych) przetrzymane.
Comment_nozzle wkurza mnie ten bank,cały czas czekam na zaksiegowanie i nic.miedzy 9-16 i do czekac sie nie moge
Comment_nozzle bardzo wielki minus dla WBK właśnie za długi czas ksiegowania. i proszę mi nie mówić,ze tak musi być, bo np mbank tak się nie tłumaczy.,
Comment_nozzle Ostatnio strasznie mnie zirytował brak informacji o realizacji przelewu. Wykonałem jeden przelew, otrzymałem błąd z serwisu przelewy24 akurat i nie było żadnej informacji w panelu o tym, że przelew jest realizowany. Przez to wykonałem jeszcze raz zamówienie i okazało się, że poprzedni przelew został wykonany godzinę później (podczas gdy drugi przelew poszedł w ciągu 15 minut). Wykonuję sporo przelewów i niestety w tym momencie miarka się przebrała i szukam innego banku, który będzie pokazywał mi informacje o przelewach (nawet tych w trakcie realizacji).
Comment_nozzle No właśnie...ktoś wczoraj przesłał kaskę i dziś jej na koncie nie mam pomimo tego, że przeczytałam że nawet wczoraj powinnam już mieć....wiele razy tak się zdarzyło, to nie jest pierwszy raz...
Comment_nozzle Odgrzebuję temat bo ciekawią mnie te sesje elixir, dlaczego są tylko 3 w ciągu dnia? Czy to byłby problem aby było ich więcej? Na szczęście są systemy typu bluecash które to rozwiązują problem z przelewem np. w weekend.
Comment_nozzle Aktualne sesje <a href="http://sesjeelixirow.pl">elixir</a> z godzinami księgowania przelewów bankowych
Comment_nozzle Mam konto w mBank, Credit Agricole, (kiedyś Lukas), PKO BP.
Niestety jeżeli chodzi o czas przetrzymywania pieniedzy BZWBK jest mistrzem.

Fajną opcją w Lukasie a obecnie CA jest to że oprócz daty przy przelewie widnieje czas: odpowiednio wpływu lub wysłania przelewu (np. przelew planowany z wyprzedzeniem min 1 dzień np. o godz.: 23:55 w dn.:5.10 - wychodzi z banku już o godzinie 3:12 w dn: 6.10, niestety ten sam przelew w BZWBK
jest księgowany 7:10 po godz.: 17:00 (bo tak się pojawiają pieniądze.

Wnioskuję o umieszczenie przy przelewach nie tylko daty ich wpływy, nadania, wysyłki ale również odpowiednio godziny.
Comment_nozzle Mam konto w mBank, Credit Agricole, (kiedyś Lukas), PKO BP.
Niestety jeżeli chodzi o czas przetrzymywania pieniedzy BZWBK jest mistrzem.

Fajną opcją w Lukasie a obecnie CA jest to że oprócz daty przy przelewie widnieje czas: odpowiednio wpływu lub wysłania przelewu (np. przelew planowany z wyprzedzeniem min 1 dzień np. o godz.: 23:55 w dn.:5.10 - wychodzi z banku już o godzinie 3:12 w dn: 6.10, niestety ten sam przelew w BZWBK
jest księgowany 7:10 po godz.: 17:00 (bo tak się pojawiają pieniądze.

Wnioskuję o umieszczenie przy przelewach nie tylko daty ich wpływy, nadania, wysyłki ale również odpowiednio godziny.

Dodaj komentarz

Obsługiwane tagi to:


[b]pogrubienie[/b] - pogrubienie
[i]kursywa[/i] - kursywa
[u]podkreślenie[/u] - podkreślenie
[s]przekreślenie[/s] - przekreślenie
[color=blue]kolor[/color] - kolor
[size=8]mały[/size] - mały
[center]tekst wyśrodkowany[/center]
[quote]tekst cytowany[/quote]
[ul] [*] element 1 [*] element 2 [/ul]