Darmowe bankomaty banków, których klienci wypłacają z darmo z maszyn BZ WBK

10
-
+
  • 10
Zbulwersowała mnie informacja, że klienci kolejnej instytucji finansowej będą korzystać z bankomatów BZ WBK za darmo - tym razem PKO BP SA (http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,8302190,Bezprowizyjne_bankomaty_BZ_WBK_dla_klientow_PKO_BP_.html). Poza BZ WBK ma już podobne umowy m.in. z Lukas Bankiem, mBankiem czy Millenium. Poza wypłatami za 1 zł z maszyn Millenium my klienci żaden sposób na tym nie korzystamy. Utrzymujemy bankomaty, które BZ WBK wynajmuje innym, zarabiając na tym. A w kolejce do bankomatu BZ WBK (co nie jest rzadkie) możemy sobie oglądać klientów z kartami konkurencji. To nie fair, wiem, że bank musi zarabiać, ale taka umowa z molochem PKO to już przesada.
22_thumb
espirit 28.08.2010

Komentarze

Mastercard_bzwbk_walutowa_euro
zbijak
29.08.2010

W przytoczonym artykule nic nie jest napisane, że to darmowe korzystanie z bankomatów BZWBK przez klientów PKO BP nie będzie ze wzajemnością. Nie można więc wykluczyć, że my będziemy korzystać za darmo z bankomatów PKO. Jestem za wzajemnością tego typu umów, ale póki nie wiemy, czy umowa o bankomaty działa w tylko w jedną stronę, a nie we dwie, trudno się odnieść do pomysłu. Administrator powinien wypowiedzieć się na ten temat. Jeżeli okaże się, że umowa działa tylko jednostronnie na korzyść klientów PKO, to wtedy będę głosował oczywiście Za.


Ja_kwadrat
DVilla
29.08.2010

Jet mowa o tym że klienci PKO będą za darmo korzystać z naszych bankomatów ale nie ma nic o tym że my będziemy korzystać za darmo z ich bankomatów, a więc wszystko jasne. http://prnews.pl/pko-bank-polski/35-tys-bezprowizyjnych-bankomatow-dla-klientow-pko-bp-54987.html


jurak
jurak
29.08.2010

Spoko, jak nas kupi PKO to dostaniemy bankomaty za free :D Chyba hehe ! Nie sądzę, aby PKO udostępniło bankomaty za darmo klientom BZWBK (mowa o klientach z kontami, które mają opłaty za wypłatę z innych sieci). Polityka BZ wygląda tak, że chce zarobić coraz więcej za udostępnianie swoich bankomatów. Natomiast swoim (niektórym, w/w) klientom proponuje jedynie bankomaty Millenium, z mniejszą prowizją - 1zł. Tak więc rewelacją będzie jak BZ obniży prowizję za wypłatę z bankomatów PKO z 5zł na np. 1zł :)


admin3
admin3
30.08.2010

@zbijak Nic nam nie wiadomo o tym, żeby bankomaty PKO BP były za darmo dla naszych klientów.


L91
Prozrepina
30.08.2010

Tym bardziej, że jak mówią jaskółki, to raczej nie PKO, a Santander......


Mc_world
zbyszko64
30.08.2010

Posiadam dwa rachunki w BZWBK, i do obu mam kartę debetową z bezpłatną wypłatą gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (w tym PKO BP). Idąc tokiem rozumowania autora pomysłu, dla klientów PKO jestem oczywiście niepożądanym intruzem, bo bezpłatnie korzystam z bankomatów ich banku, które muszą utrzymywać, no i oczywiście powoduję większe kolejki w ich bankomatach. Autor pomysłu w pewnym uproszczeniu proponuje przyjęcie zasady: "Wszystkie bankomaty bezpłatne dla nas, bankomaty BZWBK zaś, tylko dla nas" Proszę zwrócić uwagę, że BZWBK - po to, abym mógł wypłacać gotówkę bez prowizji w bankomatach PKO i innych banków - musiał ponieść jakieś koszty przecież, to czemu nie miałby też trochę zarobić. Nie słyszałem wtedy, by jakiś klient narzekał, że może bezpłatnie wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów, z PKO na czele. Wśród obecnie oferowanych kont, tylko BZWBK24 i <30 mają płatne bankomaty obce (chyba?), i lepiej by było, żeby naciskać Bank na zwolnienie ich z tych opłat. Wtedy wszystkie konta w ofercie miałyby bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów krajowych. Pozdrawiam, Zbyszek.


jurak
jurak
30.08.2010

@zbyszko64: Jest to całkowicie normalne, że koszty zawsze się ponosi, jak się udostępnia inną sieć bankomatów swoim klientom. To chyba jest zrozumiałe dla wszystkich :) Za darmo to mamy to, co zrobimy sami :D Również uważam, że bank powinien dążyć do tego, aby prowizję za wypłatę z bankomatów znieść. W końcu wszyscy klienci za posiadanie karty płacą (za wyjątkiem konta VIP, ale prowadzenie rachunku to nadrabia). Dziwi mnie czemu jeden klient ma zaledwie bankomaty BZWBK bez prowizji, a inny klient wszystkie dostępne na terenie Polski. Zgodnie z TOiP płatne bankomaty mają użytkownicy kart debetowych: Visa<30, Visa<30 PayWave, Visa Electron BZ WBK, Maestro BZ WBK, Euro<26 BZ WBK Maestro, Visa Classic BZ WBK, MoneyKarta Visa, Grono Karta Visa, Visa KKS Lech, Maestro Oszcz., MasterCard PAYBACK, czyli generalnie przypada to domyślnie na klientów konta<30, Konta24 i Konta24 partnerskiego. Dodatkowym argumentem za zniesieniem lub znacznym obniżeniem tego typu opłat/prowizji jest obniżenie interchange fee przez Vise i MC. Dzięki temu banki zaczęły oferować coraz więcej kont z kartami, umożliwiającymi wypłaty ze wszystkich bankomatów. Statystycznie wychodzi także, że klientowi zależy przede wszystkim na bezpłatnych bankomatach i niskich opłatach za konto :) Era klientów, którzy pojadą specjalnie pod 'swój' bankomat się kończy.


zielak
zielak
21.05.2012

No i co, dalej nic się nie dzieje w temacie. Nie można skorzystać ani z PKO, ani z Euronet ani z Cash4You. Nadal trzeba latać do placówki BZWBK.


james
james
21.11.2012

Ja kozystam za darmo z Cash4You i bankomatów CA. Mam normalne konto BZW (karta MasterCard debetowa)


james
james
21.11.2012

Ja kozystam za darmo z Cash4You i bankomatów CA. Mam normalne konto BZW (karta MasterCard debetowa)


james
james
21.11.2012

Ja kozystam za darmo z Cash4You i bankomatów CA. Mam normalne konto BZW (karta MasterCard debetowa)


james
james
21.11.2012

Ja kozystam za darmo z Cash4You i bankomatów CA. Mam normalne konto BZW (karta MasterCard debetowa)