Co to jest PIN co to jest NIK czyli pomoc w logowaniu.

1
-
+
  • 1
Ostatnio nowy użytkownik na blogu zadał pytanie ponieważ miał problem z zalogowaniem się.
Takich osób jest więcej jednak mało kto pyta na forach.

Obecnie pomoc doraźna polega na tym że skrót NIK jest rozwinięty i pisze Numer Identyfikacyjny Klienta co uważam za żadną pomoc.

Proponuję zrobić podobną pomoc jaką mamy w bankowości internetowej

Jak to wygląda czyli sam pomysł przedstawiam na ## OBRAZKU ## (przykładowo)
Ja_kwadrat
DVilla 24.06.2010

Komentarze

TracerT
TracerT
24.06.2010

Jak patrzę na to Twoje "chasło" na obrazku, to mi się scyzoryk otwiera.... Dlaczego Ty nie jesteś w szkole, tylko całymi dniami przed komputerem???


Ja_kwadrat
DVilla
24.06.2010

Na górze walnąłem byka ale troszkę niżej napisałem już dobrze. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Szkołę podstawową gimnazjum i liceum już skończyłem nadal się uczę. Ale mimo wszystko dziękuję za troskę.


Ja_kwadrat
DVilla
24.06.2010

Dla zwykłego śmiertelnika obecne rozstrzygnięcie tej kwestii jest jak dla mnie przedstawienie skrótu OTW i jego rozwinięcie... OTW (Ogólna Teoria Względności) ...czyli nic mi to nie mówi :) w razie szerszego przedstawienia skrótu nie można też popełnić następującego błędu: "Teoria zawiera nietrywialne treści fizyczne dotyczące koncepcji czasu, przestrzeni, geometrii czasoprzestrzeni, związków masy bezwładnej i ważkiej oraz spostrzeżenia dotyczące równoważności grawitacji i sił bezwładności" czyli... nie należy przedstawić użytkownikowi czegoś w sposób równie nie zrozumiały Tak obrazowo chciałem podziałać na wyobraźnie ponieważ syty głodnemu nie wierzy, a w tym przypadku Bank nie wierzy konsumentowi że nie można zrozumieć skróty NIK :)


Pawe%c5%82__nyczaj__zdj%c4%99cie_2016_w_okularach__avatar
nyczaj100
24.06.2010

Najlepiej byłoby zdobyć się na kompletną zmianę: zamiast NIK - Nr. Klienta zamiast PIN - Hasło Obawiam się jednak, że w BZWBK nie starczy odwagi na zmianę mylących skrótów na stronie logowania, które funkcjonują od lat (zwłaszcza mylący jest PIN, oznacza on bowiem kod cyfrowy, podczas gdy hasło powinno się składać z różnych znaków.


glabro
glabro
04.07.2011

Primo: nie wiem skąd wytrzasnąłeś podpowiedź do NIK. Mam nadzieję, że naprędce wyssana z palca, bo ja mimo wszystko NIKu nie zdradziłbym nawet pracownikowi BZ WBK :) Pracownik powinien to mieć dostępne w systemie albo powinien pytać się tylko o hasło które podawało się przy podpisaniu umowy. Nie sądzę, aby jakikolwiek bank chciał weryfikacji danych, których nie powinniśmy podawać. Secundo: Pomysł mimo wszystko z jakąś podpowiedzią byłby wskazany, chociaż dziwie się, że ktoś może mieć z tym problem. Ale na pewno nie dokonywałbym zmian jakichś PINów na hasła, czy NIKów na nr klienta bo wprowadzi to zamęt osobom, którzy do tej pory nie mięli problemów z logowaniem. Jak ktoś jest ułomny i nie potrafi sobie odpowiedzieć na pytanie co to jest PIN to jego problem.