Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. x

  • 0

Logowanie krok 2 - pokazywanie NIK-u i obrazka

dodany 17 Kwiecień 2010, 14:49
Podczas logowania w kroku drugim widnieje nasz numer NIK oraz obrazek bezpieczeństwa. Paradoks polega na tym że obrazek zapewnia "oryginalność" strony oraz potwierdza prawidłowo przez nas wpisany NIK a uwidocznienie NIK-u powoduje ryzyko podejrzenia go przez osoby trzecie.
Jeżeli źle wpiszemy NIK to pojawi się zły obrazek lub nie pojawi się w ogóle.

Jak już wspomniałem bez sensu jest pokazywanie NIK-u i obrazka ponieważ jeśli wpiszemy poprawnie swój Numer Identyfikacyjny Klienta to wyświetli się nam "nasz" obrazek.

Osobom nie posiadającym zabezpieczenia w postaci obrazka proponuje się w takowe zaopatrzyć (jest darmowe i dostępne w ustawieniach w BZ WBK24) ponieważ ja nie chce pokazywania NIK-u. Co mi po tym że go szybko wpisze jeśli później będzie on widoczny przez następne kilkanaście sekund podczas podawania hasła maskowanego.

Pozdrawiam

zgłoś duplikat pomysłu | już funkcjonuje | naruszenie regulaminu | dyskusja (6) | dodaj komentarz

Dyskusja

Admin_comment_nozzle Jak piszesz DVilla: "Jak już wspomniałem bez sensu jest pokazywanie NIK-u i obrazka ponieważ jeśli wpiszemy poprawnie swój Numer Identyfikacyjny Klienta to wyświetli się nam "nasz" obrazek. " Właśnie o to chodzi. Obrazek ma zabezpieczyć przed phisingiem. W sytuacji gdy wejdziesz na spreparowaną stronę, wpiszesz NIK i pojawi się inny obrazek, to znaczy ze coś tu jest nie tak i należy uciekać:)
Comment_nozzle Drogi Administratorze po przeanalizowaniu twojego komentarza doszedlem do wniosku ze mowisz o obrazku. Ja nic nie mam do obrazka, obrazek jest ok . Chodzilo mi o to czemu wyswietlany jest numer NIK ?? czemu jest on widoczny i czemu ma to sluzyc ze go widac ??
Wystarczy nam ze pojawi sie prawidlowy, "nasz" obrazek.
Admin_comment_nozzle Załóżmy następującą sytuację: Wpisujesz szybko NIK i się mylisz. -> Pojawia się nie Twój obrazek (bo wpisałeś niewłaściwy NIK). ->Twój numer nie jest wyświetlany więc nie wiesz, że wpisałeś nie to co trzeba. -> Niepotrzebnie się stresujesz, że ktoś Cię atakuje.
Comment_nozzle Musze z przykrością stwierdzić że ... zgadzam się z Adminem ;] aczkolwiek irytuje mnie pokazywanie NIK-u. Może po wprowadzeniu NIK później w drugim kroku logowania powinno pojawiać się np. imię i nazwisko ? Myślę że to było by jakieś rozwiązanie dla tego co tak bardzo walczy z pokazywaniem NK-u :P i chyba bezpieczniejsze bo co innym po moim nazwisku .....
Czy imie i nazwisko mogło by byc zastepstwem NIK-u ...
Ale jak było by naprawdę to nie wiem.
Comment_nozzle Jeśli pojawiło by sie imie i nazwisko w drugim kroku logowania zamiast NIK-u to było by tez BARDZIEJ ELEGANCKO no i bezpieczniej jak uwazam :) A nawet pojawienie sie nazwiska bylo by czyms w rodzaju (cos podobnego) do obrazka zabepieczajacego. Te dwie rzeczy mogly by sie uzupelniac.
A jesli bank uwaza ze NIK musi byc koniecznie to obok imie i nazwisko chyba by nie zaszkodzilo ?Zdaje sobie sprawe z tego tez ze nie ma co zasmiecac takich spraw ale uwazam ze cos takeigo moglo by sie pojawic.
Comment_nozzle Czy może mi ktoś powiedziec co robic jak zapomne PINU do logowowania w BZWBK 24??
Będę wdzięczny.

Dodaj komentarz

Obsługiwane tagi to:


[b]pogrubienie[/b] - pogrubienie
[i]kursywa[/i] - kursywa
[u]podkreślenie[/u] - podkreślenie
[s]przekreślenie[/s] - przekreślenie
[color=blue]kolor[/color] - kolor
[size=8]mały[/size] - mały
[center]tekst wyśrodkowany[/center]
[quote]tekst cytowany[/quote]
[ul] [*] element 1 [*] element 2 [/ul]

Głosowali

za ( 1 ):
przeciw ( 1 ):