PROŚBA O POZOSTAWIENIE APLIKACJI DLA WINDOWS PHONE

3
-
+
  • 3
Witam,
przeczytałam właśnie, że zamierzacie Państwo wycofać aplikacje dla Windows Phone. Rozumiem, że na rynku pojawiają się nowe telefony z coraz nowszymi systemami. Jednakże wybrałam telefon z Windows Phone, bo ma on nawigację, która zagranicą pozwala nawigować się bez pobierania transmisji danych czego nie mają żadne telefony z Android.
Aplikacja bzwbk24 na Windows Phone mi odpowiada, zwłaszcza, że zmieniłam rodzaj konta i mogę dzięki temu wypłacać środki Blikiem z bankomatu. Z powodu likwidacji aplikacji BZWBK na starszy Windows wymieniłam jakieś 1.5 roku temu aparat; jednakże jeśli on jest dobry, uważam, że nie powinnam być niejako zmuszana do wymiany telefonu na nowy, żeby nadal korzystać z aplikacji Państwa banku(logowanie się przez www jest znacznie mniej wygodne).
Rozumiem, ze może nie chcecie ponosić Państwo kosztów tzw."wspierania" czyli aktualizacji aplikacji, jednakże uważam, ze można by pozostawić tą aplikację w dotychczasowej formie, ja naprawdę nie muszę mieć ciągle aktualizowanej wersji, zwłaszcza, że wykonuję głównie przelewy i operacje BLIK. Komunikaty od Państwa mogę czytać logując się od czasu do czasu za pomocą tradycyjnego logowania na stronę.
Teraz ta aplikacja jest bardzo wygodna, inne banki wspierają nawet starsze systemy, jestem tyle lat Państwa klientką i nie chciałabym przenosić się do innego banku(bo póki co nie planuję wymiany telefonu).
Proszę więc o pozostawienie aplikacji dostępnej na stałe, nawet w takiej wersji jak jest teraz.
Nadmienię, że poprzez tzw. "lekką stronę"BZWBK, którą polecił mi Państwa pracownik nie ma możliwości wygenerowania kodu blik.
Dla uzasadnienia swojej potrzeby powiem, że gdyby nie mobilna aplikacja BZWBK po jednym z powrotów z wakacji musiałabym czekać na kolejny pociąg 4.godziny i była w domu po 2.w nocy. Dzięki aplikacji po wylądowaniu na Okęciu zrobiłam szybki przelew Blik na jedną z aplikacji, gdzie można kupić bilet kolejowy, a przelew robiłam już w pociągu WKD, gdzie trochę trzęsło i bez Blika trwałoby to znacznie dłużej(gdybym logowała się na telefonie przez tradycyjną stronę banku i robiła tradycyjny przelew). Przelew dzięki Blikowi dotarł w parę sekund i gdy już wysiadłam na właściwej, przesiadkowej stracji w Warszawie i zdążyłam tylko wbiec (w ostatniej chwili)do pociągu do mojego miasta i już w nim kupiłam bilet za pomocą aplikacji do zakupu biletów(dzięki temu, że miałam na niej środki po wykonaniu szybkiego przelewu). Do kasy na dworcu już bym nie zdążyła, bo samolot miał opóźnienie i następny pociąg miałam za prawie 4.godziny. Szybki przelew Blik pozwolił mi wtedy na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy(kupując u konduktora zapłaciłabym znacznie więcej za bilet niż przez aplikację).
Proszę więc o pozostawienie aplikacji na Windows Phone, nie musi być ona dla mnie aktualizowana, wystarczy, że będę mogła zalogować się i skorzystać z Blika
fidodido
fidodido 12.04.2018

Komentarze

mariabaranowska
mariabaranowska
12.04.2018

Jestem tak samo zaskoczona i niepocieszona jak Pani. Korzystam prawie codziennie z aplikacji bzwbk24 na windowsphone i bardzo sie zmartwiłam, że od 18 maja nie będę mieć takiej możliwości. pół roku temu kupiłam nowy telefon z tym systemem i nie stać mnie teraz na wymianę na inny, na który ta aplikacja będzie działać. Aplikacja jest stabilna i ma potrzebne funkcje, choć jest mocno ograniczona w stosunku do tych na androida. Jednak bardzo się przydaje i chciałabym móc z niej dalej korzystać.


kanje
kanje
12.04.2018

Również przyłączam się do prośby o pozostawienie aplikacji na windows phonie. Potwierdzam - jako klienci chcemy DOSTĘPU do usług bankowości mobilnej, nie potrzebujemy mieć coraz to ulepszanych interfejsów etc. Aplikacja w obecnej formie jest przejrzysta i dobrze działa. Proszę nie zmuszać wielu klientów do zmiany aparatów na te z androidem czy iphonem, zwłaszcza że windows mobile dba o bezpieczeństwo oprogramowania i po prostu czuję się bezpiecznie korzystając z aplikacji na windows phonie. Co do Państwa sugestii korzystania z bankowości w przeglądarce telefonu - chyba nie są Państwo świadomi, jak łatwo wykrada się dane użytkowników w ten sposób! W Polsce nie ma też aż tyluiphoneów, a aplikacje na iOs się zostawia. Proszę o tpoważnie rozważyć, nie chcę rezygnować z banku z powodu ograniczenia mi możliwości korzystania z usług bankowości mobilnej.


raptou
raptou
18.04.2018

Ja również dołączam się. Mam Lumię 950 i jest to znakomity smartfon na dobrym systemie Windows i dziwię się, dlaczego lludzie wybierają Androida ale przecież miliony much nie może się mylić. Jakiś czas temu operator firmy Skycash również chciał wycofać swoją aplikację z Windows Phone ze względu na śladowe zainteresowanie. Udało mi się ich przekonać, że aplikacji nie muszą rozwijać ani wspierać. Stara aplikacja działa bardzo dobrze na Windows 10, jest bezpieczna, więc koszt jej pozostawienia wynosi zero. Podobnie proszę BZWBK abyście z aplikacją nic już nie robili. Aplikacja jest bezpieczna, ponieważ pracuje na samym w sobie znacznie bezpieczniejszym systemie operacyjnym niż Android. Jej utrzymanie oraz kanału komunikacji aplikacji z systemem już nie wymaga inwestycji i jest bezkosztowe dopóki nie pojawi się incydent typu zero day (tego się do końca nigdy nie da przewidzieć), której to luki nie będzie opłaciło się usuwać poprzez aktualizację aplikacji. Póki co o spójność i bezpieczeństwo ekosystemu Windows Phone 10 nadal - wbrew oficjalnym komunikatom - dba Microsoft na bieżąco aktualizując system Windows Phone 10. Podsumowując proszę jak stary informatyk: "Działa ? Nie ruszać !" Proszę, nie usuwajcie aplikacji BZWBK. Jeszcze nie trzeba tego robić. Aplikacja jest na tyle dopracowana i bardzo bezpieczna, że nie trzeba jej rozwijać a sam system w tym pomaga i jest na tyle bezpieczny, że nie trzeba aż takiego nacisku kłaść na bezpieczeństwo aplikacji (specyfika Windows względem Androida). Zapewniam Państwa, że znacznie bardziej narażone na incydenty są aplikacje dla Androida ze względu na jego fragmentację i modyfikację dokonywane przez producentów smartfonów niż niewspierana "stara" aplikacja dla Windows Phone 10. Zresztą może przekona Państwa statystyka fraudów na innych platformach w porównaniu do Windows Phone, w której posiadaniu Państwo jesteście. Brak wsparcia produktu jeszcze nie oznacza utraty bezpieczeństwa. Możemy się "dżentelmeńsko" umówić, że jeżeli wykryjecie tzw. podatność aplikacji to wówczas jej nie zaktualizujecie tylko usuniecie. Póki co nie ma takiej potrzeby w tym momencie. Bardzo, bardzo proszę ! Co prawda na Windows Phone działa BZWBK poprzez stronę www ale nie jest to takie wygodne. Ja np. używam płatności QR kodem za rachunki, której nie ma w wersji web. Proszę, nie usuwajcie nam aplikacji i nie blokujcie jej, skoro jeszcze nie trzeba tego robić. Przyjdzie na to czas to ją wyłączycie. Jeszcze za wcześnie na to a jej pozostawienie w obecnym stanie NIE WPŁYWA NA JEJ BEZPIECZEŃSTWO I NIC NIE KOSZTUJE !!!!!!!


Petras
Petras
18.04.2018

Ja również dołączam się do prośby o zachowanie tej aplikacji dla Windows. Wydaje mi się, że wydatki dla Banku w tym zakresie są znikome w stosunku do zysków, a Windows nadal jest trzecim najważniejszym systemem na rynku, po Android i iOS, choć nie tak licznym. Wersja przeglądarkowa lite m.bzwbk24.pl nie udostępnia płatności BLIK.