FAQ

 1. Kto może zostać użytkownikiem?
  Użytkownikiem może zostać każda osoba fizyczna, która dokona rejestracji poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod adresem https://bankpomyslow.bzwbk.pl/signup Wystarczy podać login, adres e-mail i hasło, aby utworzyć konto.
 2. Jak mogę dodać pomysł?
  To jest bardzo proste! Kliknij "+Dodaj pomysł" , który znajduje się w prawym górnym rogu strony, tuż nad Twoim avatarem, oraz wypełnij prosty formularz, który znajdziesz. Napisz kilka zdań, które najlepiej określą Twój pomysł i zobacz, co inni myślą na ten temat. Pamiętaj, żeby najpierw zwrócić uwagę czy podobny pomysł już nie został zgłoszony – ułatwi Ci to wyszukiwarka wbudowana w formularz dodawania pomysłu.
 3. W jaki sposób mogę oddać głos na pomysł, który mi się spodobał?
  Możesz to zrobić poprzez kliknięcie na strzałkę w górę (lub w dół, gdy nie zgadzasz się z propozycją zmiany), która znajduje się wraz z licznikiem głosów obok tytułu pomysłu. Wtedy na dole strony pomysłu zostaje dodany Twój głos do listy osób, które zagłosowały „za” lub „przeciw”. Licznik przy pomyśle zmienia się uwzględniając Twój głos.
 4. Chcę dodać komentarz – jak to zrobić?
  Pod dyskusją dotyczącą danego pomysłu (lub wpisu w aktualnościach) wpisz w pole tekstowe treść komentarza i kliknij „dodaj”. Jeśli chcesz zmienić styl czcionki zastosuj BBCode (szczegóły po kliknięciu w link „Komentarze obsługują BBCode” przy polu dodawania komentarza). Możesz też załączyć zdjęcie lub filmik.
 5. W jaki sposób mogę dodać grafikę lub filmik?
  Dodając pomysł do serwisu masz możliwość załączenia grafiki – wystarczy kilknąć „Przeglądaj” w polu „Zdjęcie” oraz wybrać plik z folderu na Twoim komputerze. Odtąd przy Twoim pomyśle pojawi się ikonka aparatu fotograficznego, która informuje innych użytkowników serwisu, że Twój pomysł został zilustrowany obrazkiem. Zamieszczenie obrazka jest również możliwe podczas dodawania komentarza. Aby załączyć filmik, należy wpisać link do odpowiedniej strony YouTube.
 6. Co oznaczają poszczególne statusy?
  Twój pomysł może otrzymać jeden z poniższych statusów:
  • wdrażany – trwają prace w banku, których celem jest realizacja pomysłu
  • konsultowany w Banku – pomysł został skierowany do odpowiedniej jednostki, która przeprowadza jego analizę
  • wdrożony – pomysł został zrealizowany
  • częściowo wdrożony – jeden z elementów pomysłu został zrealizowany
  • odrzucony – bank nie przewiduje wprowadzenia pomysłu
  • już funkcjonuje – pomysł zrealizowany został przed zgłoszeniem
 7. Kiedy dowiem się, że mój pomysł został wdrożony?
  Administrator nadaje pomysłowi status „wdrożony” oraz wysyła do użytkownika wiadomość e-mail z informacją na ten temat.
 8. Jaką nagrodę mogę zdobyć, gdy mój pomysł zostanie wdrożony?
  Komisja co miesiąc decyduje o tym, które wdrożone pomysły zostaną nagrodzone kwotą 100 PLN. W przypadku przydzielenia przez Komisję nagrody, do użytkownika wysyłane jest 100 zł w formie doładowania na karcie prepaid lub przelewu na rachunek karty prepaid, której posiadaczem jest już użytkownik. Nagrodzony sam wybiera formę przekazania nagrody.
 9. Co oznacza, że mój pomysł/komentarz został zwieszony?
  W przypadku, gdy 2 osoby klikną ‘Zgłoś nadużycie regulaminu’ lub ‘skasujcie to!’ pomysł/komentarz jest zawieszany. Oznacza to, że jest niewidoczny aż do rozpatrzenia zgłoszeń przez administratora. Następnie jest przywracany lub usuwany.
 10. Dostałem wiadomość, że mój pomysł został usunięty. Dlaczego?
  Najczęstszym powodem jest wcześniejsze zgłoszenie w serwisie Bank Pomysłów podobnego pomysłu. W wiadomości informującej o usunięciu załączony jest link do wcześniej dodanego pomysłu. Można sprawdzić wcześniejszy pomysł i zagłosować.
 11. Funkcjonalność zawarta w pomyśle innego użytkownika już istnieje w banku – co mogę zrobić?
  Kliknij "już funkcjonuje" pod pomysłem i w wiadomości dodaj link pomysłu wraz z wyjaśnieniem. Administrator zweryfikuje Twoje zgłoszenie.
 12. Czy mam możliwość zgłoszenia duplikatu pomysłu?
  Tak, możesz kliknąć "zgłoś duplikat pomysłu" i wysłać link do pierwotnego pomysłu.
 13. Gdzie znajdę profil użytkownika?
  Klikając na swój Nick albo avatar, które znajdują się w prawej stronie serwisu, przejdziesz do profilu użytkownika. Znajdziesz tam swoje pomysły i komentarze, a także pomysły, na które zagłosowałeś oraz które śledzisz. Wyświetlają się tam także ogólnodostępne dane na Twój temat oraz przyznane rangi. W przypadku kliknięcia na Nick albo avatar innego użytkownika, przejdziesz do jego profilu.
 14. W jaki sposób mogę zmienić swój avatar?
  Musisz kliknąć „edytuj profil” w prawym menu. Przejdziesz do strony, gdzie możesz edytować dane personalne, opcje prywatności, avatar, hasło oraz adres e-mail.
 15. Na jakiej zasadzie działa ankieta?
  Ankieta jest narzędziem, za pomocą którego bank zasięga opinii użytkowników. W skład ankiety mogą wchodzić pytania jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Aktualne i zakończone ankiety znajdziesz w zakładce "Ankiety"
 16. Co to jest wyzwanie?
  Wyzwanie to konkurs skierowany do użytkowników Banku Pomysłów. W okresie trwania konkursu pojawia się zakładka „Wyzwania” w panelu serwisu.
 17. Jakie informacje pojawiają się w aktualnościach?
  W zakładce "Aktualności" dodawane są podsumowania ostatniego miesiąca, informacje o wprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu serwisu Bank Pomysłów, o aktualnych wyzwaniach i ankietach oraz o innych ważnych wydarzeniach .
 18. Czy Bank Zachodni WBK wypowiada się w serwisie?
  Tak, pracownicy banku wypowiadają się jako „Administrator Banku Pomysłów”. Możesz łatwo rozpoznać te posty, ponieważ są wyróżnione ciemniejszym tłem. Inną formą komunikacji są wpisy w aktualnościach, ankiety, wyzwania oraz nadawanie statusów i rang.
 19. Dlaczego warto połączyć swoje konto z profilem na Facebooku?
  Dzięki tej opcji możesz w prosty sposób publikować na swojej tablicy na Facebooku pomysły, komentarze i oddane głosy. Możesz połączyć konto poprzez kliknięcie boksu „Connect with Facebook’ z menu po prawej stronie lub w opcji edytowania profilu. Zachęć znajomych do głosowania na Twoje pomysły!
 20. Jak mogę w prosty sposób poinformować o Banku Pomysłów moich znajomych?
  Możesz wybrać opcję „powiadom znajomych” z prawego menu, za pomocą której wysyłasz za jednym razem maksymalnie do 6 znajomych zaproszenie do serwisu w formie wiadomości e-mail, którą możesz dowolnie uzupełnić. Podobna funkcjonalność to „zaproś znajomych, by poparli Twój pomysł”, która znajduje się pod treścią pomysłu i zachęca inne osoby do głosowania na dany pomysł. Jeśli Twoje konto jest połączone z profilem na Facebooku, wystarczy kliknąć w prawym menu „zaproś znajomych z Facebook”, wybrać znajomych i wysłać zaproszenie do serwisu. Dodatkowo możesz wysłać wiadomość prywatną do znajomego.